Kromě školení instruktorů a důstojníků zemí střední a východní Evropy je totiž nedílnou součástí jeho poslání také poskytování pomoci lidem v nouzi.Proto se šest příslušníků týmu rozhodlo spojit se šesti příslušníky Armády České republiky působícími na Vojenské akademii ve Vyškově, která v rámci svých zahraničních aktivit pobyt a činnost britského vojenského týmu zabezpečuje. Všichni společně se zúčastní Pražského Maratonu, který se koná v neděli třináctého května.

V rámci svých dobročinných akcí pořádaných pro vyškovské občany se Britové po tříleté přestávce letos opět vrátili k podpoře tamní Asociace Paprsek.

„Jejich kolegové už pro nás sponzorovaný běh zorganizovali v červnu roku dva tisíce čtyři. Tehdy doběhli na vyškovské náměstí, kde se konalo také slavnostní předání symbolického šeku. Letos se vojáci ozvali s touto myšlenkou znovu, a já velmi ráda souhlasila,“ říká předsedkyně asociace Jaroslava Bednářová.

Překážkou podle ní nakonec není ani místo konání akce, které je od Vyškova přece jen poněkud vzdálené. „Na celkových zhruba padesát kilometrů mají běžci šest hodin. Už teď plánujeme cestu do Prahy, určitě je chceme v jejich snaze podpořit,“ líčí Bednářová.

Výtěžek z akce poputuje na podporu sto čtyřiceti zdravotně postižených dětí. Právě ty díky jednodenním i vícedenním akcím Paprsku mají možnost prožít to, co zdravé děti považují za zcela běžnou věc.

Před třemi lety přitom vojáci pro děti díky štědrosti některých firem, institucí i jednotlivců „vyběhali“ padesát tisíc korun. Jestli letos tuto částku překonají, to se uvidí již za necelý měsíc.