Pro někoho možná šílenství, pro Ivana Křivánka ze Slavkova u Brna nic nemožného.

Tento dvojnásobný mistr světa v jízdě dresin a sedminásobný Ironman vyráží totiž příští pátek na sportovní jízdu mezi pěti městy, které spojuje stejný název: Slavkov.

Podobný, i když kratší pořad si tento jezdec vyzkoušel už v září loňského roku. „Tehdy jsem sto dvaceti osmikilometrovou trasu ze Slavkova u Brna do rakouského Hornu ujel za dva dny,“ vzpomíná Křivánek. Letošní akce se koná pod hlavičkou Sokola ve Slavkově u Brna a tamní radnice, a to k sedmi stému sedmdesátému výročí vzniku tohoto města.

Harmonogram příprav na jízdu s příznačným názvem Pět Slavkovů za tři dny je podle něj zaměřen nejen na jeho fyzickou kondici. „Zahrnuje i úpravu repliky historické dresiny pro dlouhodobé zatížení, technické zajištění, ubytování, stravování, pitný režim, lékařský doprovod či profesionální cyklistické doprovodné vozidlo a motorku,“ vypočítává Křivánek.

Na náročnou cestu přitom nebude zdaleka sám. „K jízdě je totiž přizvána i skupina doprovodných cyklistů na historických kolech,“ dodává Křivánek. Ten se svou dresinou odstartuje v pátek sedmadvacátého dubna ze Slavkova u Opavy. Postupně jej dále čeká Slavkov u Lipníka, Slavkov pod Hostýnem a Slavkov u Uherského Hradiště. Cílovou pásku byl měl protnout v neděli devětadvacátého dubna ve Slavkově u Brna.

A jaké tempo má Ivan Křivánek vůbec před sebou? „Předběžně se dá stanovit průměr na deset kilometrů na hodinu. A to bez přestávek,“ upozorňuje jezdec.