Svůj hlas do volební urny hodilo do jedné hodiny dopoledne přes sedmapadesát procent obyvatel Vyškovska starších osmnácti let. „Nejvíc jich odvolilo na Slavkovsku, a to 61,2 procenta, nejméně pak na Bučovicku, kde jich k urnám přišlo zatím 56,2 procent," uvedla koordinátorka z jihomoravského krajského úřadu Eva Sychrová, podle níž zatím nedošlo k žádným incidentům.

Hlasovat už přišel například jeden ze dvou voličů zapsaných na seznamu vojenského újezdu Březina Ladislav Grosmann. Ovlivnit výsledky voleb se rozhodla také Vyškovanka Renata Danielová. „Jsem si zcela jistá tím, koho budu volit. Komunisty. Za nich totiž vždy byla práce a měli jsme určité jistoty. Tenkrát nebyli ani bezdomovci. Teď platíme hodně peněz za ubytování a z podpory se nedá žít. Jejich kampaň se mi líbila, ale jestli mají šanci uspět, nevím. Na jejich meetingu na vyškovském náměstí bylo poměrně málo lidí," řekla Danielová.

Jako první pak vkročila do jedné z volebních místností v Knihovně Karla Dvořáčka v pátek odpoledne jedna z nejstarších voliček okresního města, téměř devadesátiletá Olga Wolfová. „Přišla jsem už ve tři čtvrtě na dvě. Obyčejně chodím všude s předstihem. Je pro mě samozřejmostí účastnit se voleb pravidelně. Volím pravici a přednost jí dávám i teď. Za plentou jsem i kroužkovala jednotlivé kandidáty," svěřila se důchodkyně.