Po výsledcích těch podzimních totiž klesl počet tamních zastupitelů pod pět, a proto bezprostředně po ustavujícím zastupitelstvu nastal jeho kolaps.

O posty do obecního zastupitelstva, a tím i do vedení Milešovic, dnes bojuje šest stran: ČSSD, ODS, Sdružení nestraníků, Sdružení nezávislých kandidátů I. a II. a Sdružení nezávislých kandidátů pro sport a kulturu.

Důvodem rozpadu zastupitelstva v Milešovicích bylo odstoupení všech zastupitelů zvolených původně za ČSSD. "Rezignovali jsme na mandáty proto, že náš kandidát Ján Hrazdira přešel ke konkurenční straně, k ODS," prohlásil lídr ČSSD a bývalý starosta Michal Polanský.

Podle Polanského rozpad zastupitelstva zavinila tehdejší místostarostka a lídr ODS Hana Třetinová, která naopak zase obviňovala Polanského. Polanský však lednu potvrdil, že v nynějších volbách jde v podstatě o dva bloky, dvě trojice, kde nezávislí kandidáti sympatizují s občanskými nebo sociálními demokraty.

"Věřím v to, že v obci zvítězí rozum a naše trojkoalice volby vyhraje. A také v to, že žádné přeběhlíky mít už nebudeme. Jsem přesvědčen, že obyvatelé nebudou znechucení a jistě přijdou volit," řekl Polanský.

Hana Třetinová včera nezvedala redakci telefon. Hrazdira se k současné předvolební situaci nechtěl moc vyjadřovat. "Volby jsou omílané téma panem Polanským, nechci to už dále rozpitvávat," řekl včera Hrazdira, který je lídrem Sdružení nezávislých kandidátů II.

Někteří kandidáti do milešovického zastupitelstva věří, že se situace z loňského listopadu nebude opakovat. "Hůř už to snad skončit nemůže. Jsme malá dědina, šancí je tady plno. Každá strana věří, že má možnost úspěchu, jinak by do toho nešla," řekl například kandidát za Sdružení nestraníků Pavel Imrich.