Milešovičtí možná budou muset opět k volebním urnám

Podala rezignaci

V milešovických volbách, které se opakovaly kvůli rozpadu zastupitelstva v listopadu ihned po jeho ustavení, po sobotě zvítězila ODS. Hlasy voličů zajistily mandáty Haně Třetinové, Miloslavu Kachlířovi a Zdence Šimčíkové. Většinu v sedmičlenném zastupitelstvu jim zaručil zastupitel za Sdružení nezávislých kandidátů I. Stanislav Pros.

Pondělní jednání mezi všemi zvolenými zastupiteli však vyústilo v nečekané změny. „Dohodli jsme se, že zastupitelka Zdenka Šimčíková odstupuje, zřejmě z nějakých rodinných důvodů, a prvním kandidátem na její místo je Lenka Hrazdirová. S tím, že Třetinová bude dělat neuvolněnou starostku a Hrazdirová uvolněnou místostarostku,“ uvedl Pros.

Opakování listopadu?

Sociální demokraté v listopadu odstoupili ze zastupitelstva, protože jejich tehdejší kandidát Ján Hrazdira při ustavujícím zastupitelstvu podpořil ODS. Bývalý starosta a zastupitel za ČSSD Michal Polanský nyní tvrdí, že reakcí na vstup jeho ženy Lenky Hrazdirové do zastupitelstva opět může být složení jejich mandátů.

„Šimčíková odstoupila, aby se Hrazdirová dostala do zastupitelstva a mohla se nám mstít. Vždyť chtěli nejdřív po Kachlířovi, aby odešel. Nestojíme o žádné posty v radě. Ale teď hrozí situace jako v listopadu loňského roku. Je totiž dost možné, že opět odstoupíme ze zastupitelstva,“ rozčílil se Polanský.

Jestliže se dvěma sociálními demokraty složí mandát i nezávislý kandidát pro sport Václav Kratochvíl, počet zastupitelů klesne pod pět a volby se budou muset opět opakovat.„Pokud někdo hned po volbách rezignuje na svůj post, aby tam pustil člověka, který se svým manželem může za rozpad zastupitelstva v listopadu, bude dost možné, že nějakou dobu po ustavujícím zastupitelstvu, než se v obci vyřeší důležité věci, odstoupíme,“ potvrdil Kratochvíl.

Podle Polanského Třetinová také zakázala zastupitelům mluvit s novináři „To prý může jen Pros. Urazilo nás to, nemá nám co zakazovat, nejsme přece žáci osmé třídy. To ona jedná jako malý Stalin,“ použil Polanský slova Hany Třetinové z článku ve Vyškovském Deníku po listopadových volbách.

Nezávislý za ODS Miloslav Kachlíř však popírá, že by mu někdo něco zakázal. „Nikdo po mně nic takového nechtěl. Proč taky?,“ řekl Kachlíř, který doplnil, že ani odchod ze zastupitelstva po něm nikdo nežádal.

Hana Třetinová však redakci telefon opět nezvedala.