První krok na cestě k normálnímu fungování vesnice udělali milešovští zastupitelé v sobotu na svém ustavujícím zasedání. A to přesto, že orgán obce v tu dobu nebyl zcela kompletní.

„Dva z jeho členů totiž pobývali za hranicemi naší republiky. Přesto však bylo zastupitelstvo usnášeníschopné,“ řekla novopečená neuvolněná starostka Hana Třetinová, kterou do čela obce poslal těsný poměr hlasů tři ku dvěma.

Polanský chyběl

Na ustavujícím jednání chyběl nejen bývalý sociálnědemokratický starosta Michal Polanský, který se omluvil již dříve kvůli své cestě do Jeruzaléma, ale zcela nečekaně také kandidátka na místostarostku obce Lenka Hrazdirová. Její neúčast totiž zapříčinilo pozdní odlet z dlouho naplánované zahraniční rekreace. „Let měl devítihodinové zpoždění,“ vysvětlovala včera dopoledne Hrazdirová.

Krátké jednání

I kdyby však bylo zpoždění podstatně kratší, Hrazdirová by ustavující jednání pravděpodobně stejně nestihla. Trvalo totiž pouhopouhých dvacet minut. Za tuto dobu stihli noví zastupitelé obce složit slib, převzít osvědčení, zvolit ze svého středu starostku i schválit čtveřici bodů, které již nesnesly odkladu, a to včetně rozpočtového provizoria. Tuto sobotu však už milešovičtí zastupitelé budou mít mnohem více práce.

„Kromě dodatečného slibu dvou zbývajících zastupitelů a zvolení Lenky Hrazdirové do funkce uvolněné místostarostky nás na jednání čeká více než čtyřicet bodů. Do konce dubna totiž musíme dát vše do pořádku, aby obec zase normálně fungovala,“ vysvětluje novopečená starostka.

Co bude dál?

Zda se nové vedení Milešovic může spolehnout na spolupráci s opozicí, zatím podle ní není jasné. I přes páteční výrok Michala Polanského o tom, že pokud se situace po odsouhlasení obecního rozpočtu bude vyvíjet příznivě, opoziční zastupitelé neodstoupí, jak původně zamýšleli.

„Pan Polanský změnil názor o sto osmdesát stupňů. My mu ale nevěříme, protože už ho známe. Proto si myslím, že určitě všechno neproběhne zase tak jednoduše,“ dodala Třetinová.

Podle názoru opozice je však nyní pomyslný míček na straně občanských demokratů. „Já osobně to vidím spíše špatně, dělají si totiž, co chtějí. Uvidíme, jak vše nakonec dopadne,“ nastínil Václav Kratochvíl ze Sdružení nezávislých kandidátů.