Listí ještě neopadalo ze stromů, ba ještě ani nezežloutlo, a Milešovičtí mají opět jiného starostu. V tomto volebním období již třetího.

Současnou starostku Hanu Třetinovou, která byla ve funkci od opakovaných voleb v březnu, totiž tamní zastupitelé odvolali. Podle Hany Třetinové vše zosnovala místostarostka a její stranická kolegyně Lenka Hrazdirová (ODS).

„Domluvila se s opozicí a během chvilky mě odvolali. Důvodem byla její uražená ješitnost. Starostou je tedy opět Polanský. Víc to nebudu komentovat,“ řekla Třetinová.

Podle místostarostky Lenky Hrazdirové však původně chtěla Třetinová odvolat ji samotnou. A to za jejími zády. „Postavila jsem se jí totiž, když chtěla na místo ředitelky naší školy dosadit svoji kamarádku. Konkurz přitom vyhrál někdo jiný. Třetinová potom obešla zastupitele s tím, že mě na mou vlastní žádost odvolají. Nejlepší obranou je útok, a tak jsem na zasedání zastupitelů začala volit starostu. Z toho, že je jím Polanský, mám rozporuplné pocity. Ale nebyl jiný návrh,“ vysvětlila Hrazdirová.

To potvrzuje i novopečený starosta Michal Polanský (ČSSD). Více v sobotním vydání Vyškovského Deníku.