Volejbalový klub před časem přednesl žádost o navrácení peněz, aby se za ně o výsadbu sám postaral, vedení města ji ale zamítlo. „Původní smlouva, kterou mezi sebou obě strany podepsaly, se nesla v tom duchu, že klub zaplatí městu peníze, a to je zavede do rozpočtu s tím, že odbor životního prostředí se o výsadbu postará. Pokud by se teď peníze měly vracet, přineslo by to jen administrativní komplikace," naznačila slavkovská mluvčí Veronika Slámová.

Předseda volejbalového klubu Lubomír Kuchta má ale za to, že peníze sloužily jako záloha. „Byla to kauce, kterou jsme se zavázali, že se o náhradní výsadbu postaráme. A to tak, že objednáme profesionální firmu a město nám určí, na jakém místě mají nové stromy zakořenit, jaký druh dřevin to má být, a že zajistíme následnou pětiletou udržitelnost. Proto teď peníze požadujeme zpět," vysvětlil Kuchta.

V současné době je nicméně situace taková, že o výsadbu se postará město. „Pravděpodobně došlo pouze k nedorozumění, co se týká interpretace původní smlouvy. Nejlepší bude, pokud se obě strany sejdou a bod si vyjasní," nastínila slavkovská mluvčí.

Volejbalový klub se ale podle všeho nebude chtít svého požadavku vzdát. „Bude pro nás výhodnější, když výsadbu necháme zajistit my. Určitě to budeme dál řešit a podáme další žádost o vrácení kauce," upozornil Kuchta.

K další péči

Náklady na výsadbu tedy pravděpodobně třiceti tisíc korun nedosáhnou. Slámová ale ujistila, že v tom případě město zajistí, aby zbylé peníze posloužily na následnou péči o stromy nebo k podobnému účelu.

Podle dřívějších informací slavkovského starosty Ivana Charváta nové stromy pravděpodobně vyrostou za kostelem Vzkříšení Páně na začátku Kaunicovy ulice. Na koupališti už pro ně totiž není místo. „Na tom, že budou zasazené do konce listopadu, se ale v žádném případě nic měnit nebude," dodala Slámová.

Šest bříz, které mají být takhle nahrazené, byly předmětem sporu klubu a ředitele technických služeb, které mají koupaliště ve správě, Radoslava Lánského. Ten tvrdil, že kácet dřeviny kvůli altánku je nesmyslné. Na základě znaleckých posudků, které prokázaly špatný stav stromů, ale rada tehdy žádosti volejbalového klubu vyhověla. Altánek slouží sportovcům na koupališti od července.