Chvíli předtím, než dorazí, ovládá bučovické centrum hlasitá hudba. Není to ale nic oproti zvuku motorů, který příchozí téměř ohluší. „To je teda rachot. Ani ta hudba tak neřvala,“ komentuje s nadšením příjezd strojů Monika Dostálová, která na akci dorazila i s dětmi z Brna. „Máme v Bučovicích babičku. Byli jsme tu i loni a líbilo se nám tady. Tak jsme se rozhodli vyrazit také letos," dodává a sleduje, jak se všichni přijíždějící za bouřlivého potlesku seřazují v řadě za sebou.

V klidu ale rozhodně dlouho nevydrží. Zakrátko už zhruba čtyřicítka jezdců předvádí, co všechno na strojích dovedou. Naprosto hravě přeskakují například přes kládu nebo pneumatiku. A ne sami. Na nezapomenutelnou projížďku zvou i diváky.Mezi účastníky jsou také dva mistři a jeden vicemistr České republiky v jízdě na čtyřkolce. I s nimi se zájemci, kterých je opravdu hodně dlouhá řada, můžou projet po náměstí. „Jsem rád, že mě sem pozvali, že se můžu zúčastnit takové akce a zpříjemnit lidem den nevšedním zážitkem,“ říká vicemistr České republiky v motokrosu Marian Klíč.

Na čtyřkolku si k sobě posazuje asi pětiletou holčičku. V její tváři je vidět, jak se těší, až se stroj rozjede. „S dětmi budeme jezdit pomalu, ale tak, aby na to nezapomněly," říká se smíchem Klíč a vzápětí za ním zůstává pouze dým z jeho silného stroje.

Postupně se přidávají další. Děti i dospělí křičí, protože přes rachot z čtyřkolek není slyšet vlastního slova. Všichni se chtějí svézt, obzvlášť poté, když viděli, co profesionální řidiči „na trati“ předvádí.

Jeden pasažér střídá druhého tak, aby se dostalo na všechny. Své první svezení si užil i šestiletý Adam Palička, který dojel s rodiči z Kroměříže. „To bylo skvělé. Už vím, co budu dělat, až budu velký. Chci závodit," neskrývá nadšení. „Že mi takovou čtyřkolku koupíte,“ obrací se na své rodiče.

Po čtyřiceti minutách zběsilého dovádění je čas na malou pauzu. Něco teplého na zahřátí přijde v chladném deštivém počasí vhod každému. Nedočkavců, kteří se chtějí svézt, je ale stále dlouhá řada. „Jestli to nevyjde, budu naštvaný," směje se David Vyhnálek z Bučovic.