„První soutěž spočívá v tom, že lidé vyfotografují sebe nebo někoho jiného společně s obálkou libovolné knihy tak, aby fotografovaná osoba byla v podstatě součástí přebalu. Obrázky ve formátu jpg mi můžou lidé posílat do 28. srpna na email, který najdou na webu knihovny," přiblížila pracovnice příspěvkové organizace města Zdeňka Adlerová s tím, že autoři pěti nejzajímavějších fotografií získají knihu.

Ve spolupráci s vyškovskou radnicí a jednou z místních kaváren pak knihovna pořádá i soutěž nazvanou QR-mánie. „Soutěžící nemusí být naším registrovaným členem. Zájemci si v hale služeb knihovny vyzvednou hrací kartu křížovku, do které doplní své jméno, příjmení a kontakt. Úkolem je najít patnáct QR kódů: dvanáct v knihovně a tři v jejím nedalekém okolí. Každý QR kód obsahuje kvízovou otázku. Odpověď na ni soutěžící zapíše do hrací karty křížovky," popsala Adlerová.

Tajenku křížovky tvoří přesmyčka. Ta je tvořená třemi slovy, která soutěžící zapíše do hrací karty. Tu následně odevzdá nejpozději do 28. srpna v knihovně. „Ze správných odpovědí následně vylosujeme pět výherců věcných cen, mezi kterými jsou třeba vstupenky na hrad Sovinec nebo další publikace," dodala pracovnice knihovny.