Příležitost měli mimořádně do osmnácti hodin, věž bude otevřená znovu také v sobotu sedmadvacátého května od desíti do šestnácti hodin při Festivalu uprostřed města. „Pak ji otevíráme v září na Dny památek, v říjnu na Den s Turistickým informačním centrem a v posledních letech i na Velikonoční a Vánoční trhy,“ sdělil mluvčí Vyškova Michal Kočí.

Zdroj: Deník/Jakub Dostál

Radniční věž má pět podlaží, jež oddělují římsy a ochoz. „V průčelí s bosovanými nárožími jsou v patře osazeny znakové desky olomouckého biskupství, biskupa Viléma Prusinovského a erb Vyškova. Nad nimi je umístěna velká reliéfní deska kartuší Františka kardinála Dietrichsteina. Bosáž lemuje i nároží radnice v průčelí náměstí,“ popsal historik Muzea Vyškovska Miroslav Nedorostek.

Třiašedesátiletý Pavel Hrda z Vyškova pracuje téměř čtyřicet let jako zkušební technik a potápěč v akreditované laboratoři Vojenského technického ústavu.
O dovolené plavu. Od bomb a brýlí se držím dál, říká zkušební potápeč z Vyškova

Lidé využili možnosti k návštěvě různých zákoutí radnice. Na místo mířily také děti z místních škol. Shromažďovaly se například v zasedací místnosti zastupitelů. Otevřená byla mimo jiné i obřadní síň, ale také pracovny starosty a místostarostů. „Jen za dopoledne na úřad přišlo z vyškovských základních škol na 350 dětí,“ doplnil Kočí.

Svou techniku na náměstí vystavili městští strážníci a příslušníci sboru dobrovolných hasičů. Zvláště děti poučovali o bezpečnosti. Akce je ve Vyškově každoroční tradicí.