Lavičky nechává natírat, případně opravovat každoročně. „A co už je zralé na výměnu, vyměníme za nové. Děje se tak v průběhu celého roku, i v zimě, aby byly lavičky připravené na období, kdy se využívají nejvíc. Nejde jen o centrum města. Průběžně pečujeme také o zbytek mobiliáře ve všech částech Vyškova i v místních částech," ujistila mluvčí vyškovské radnice Dana Ryšánková.

Údržby si všimla například také Eliška Vávrová z Vyškova. „Viděla jsem, že se lavičky natíraly. Pracovník se jim věnoval například i na schodišti před gymnáziem. Ocenila jsem, že celou plochu ohraničil páskami, aby si na ně lidé nesedli, když byly čerstvě natřené. I tak to ale nepomohlo. Dvě dívky pásku strhly a na lavičku se posadily," kroutila hlavou Vávrová.

Průběžné opravy a zásahy se netýkají pouze laviček. „Snažíme se v co nejkratší době dávat do pořádku veškerá poškození městského majetku. Pracovníci městského úřadu Vyškov procházejí, hodně se také dozvídáme od městské policie. Informovat nás můžou samozřejmě i obyvatelé," vzkázala Ryšánková.