„Stihli jsme ještě výlov Malého Kačence. Organizujeme ho bez účasti veřejnosti, ale nemůžete lidem zakázat, pokud se chtějí podívat. Přišly i děti a byli jsme s tím moc spokojení,“ popsal předseda vyškovské místní organizace Moravského rybářského svazu Radoslav Kotík.

Dějištěm nejvýznamnějších akcí tohoto druhu v regionu je rybník Jandovka. „S výlovy jsme tam počítali už tento měsíc, kvůli aktuálním opatřením však byl nutný odklad. Zatím nemůžeme předvídat, jestli se akce vůbec uskuteční. S ohledem na snahu o zákazy hromadných akcí jsme stále v nejistotě,“ vysvětlil Kotík.

Slavkov u Brna. Ilustrační foto
Ve Slavkově zaplatí vyšší daň z nemovitosti. Kvůli koronavirové krizi

Sám to pociťuje také jako prodejce rybářských a mysliveckých potřeb ve Vyškově. „Bylo přitom vidět, že lidé měli v létě o rybaření velký zájem. Zhoršující se situace ale velkým akcím nepřeje. Podobné to je třeba u mysliveckých honů,“ dodal Kotík.

Na Blanensko míří na dvoudenní výlov tamního největšího rybníku Olšovec každoročně mezi tisíci lidmi také nadšenci z Vyškovska. Epidemie však ohrožuje i tuto akci. V tuto chvíli ještě není jasné, zda se uskuteční v okleštěné podobě nebo se celá zruší. Termín je čtyřiadvacátého a pětadvacátého října. „Rozsekneme to koncem tohoto týdne,“ slíbil za jedovnické rybáře jejich šéf Josef Kocman.