Přípravné práce začínají už příští týden. „Ředitel základní školy vyšel dělníkům vstříc a ukončil školní rok o týden dřív, aby si mohli připravit staveniště. Výměna pak začne první červencový den,“ popsal časový plán akce starosta Jozef Heretík. Stihnout výměnu mají dělníci za týden. „Půjde to rychle, termín na ukončení prací je už 8. července,“ dodal starosta.

Výměna oken vyjde na více než dva miliony korun. Výdaje zaplatí město ze svého. „Hledali jsme dotační tituly, ale žádný vhodný jsme nenašli,“ podotkl Heretík. Důvodem bylo zadání jednotlivých dotačních titulů. „Vždycky nabízeli výměnu oken v kombinaci s něčím jiným se zateplení fasády a výměnou zdroje. Ale my tu máme dobrý kotel, takže by se nám to nevyplatilo,“ vysvětloval problém s dotacemi starosta. I bez dotace ovšem radnice s akcí neváhala. „Čas nám ukáže, že úspora vynaložené prostředky vynahradí,“ nepochyboval starosta.

Kromě výměny oken obecního úřadu plánuje ivanovická radnice přes léto další velkou akci. Ve Wiedermannově ulici nechá nainstalovat šest nových garáží. „Ještě přesně nevíme, kdy to bude, ale odhaduji to na srpen,“ řekl starosta. Další plánovaná akce potěší hlavně místní hasiče. „Budeme schvalovat smlouvu na opravu hasičské stříkačky, aby byla plně k dispozici,“ dodal starosta.