Okna jsou původní, pocházejí ze začátku minulého století. Dochází tak zejména k velkým únikům tepla a podle Kadlece už vůbec neodpovídají dnešním standardům. „Na budově jsou kastlová. Díky tomu, že objekt nespadá do památkové zóny, nebude nutné zajišťovat dřevěná eurookna, stačí i jednoduchá plastová," vysvětlil.

Práce se podle všeho rozběhnou v průběhu letních prázdnin. V červenci totiž v kině pravidelně dochází k běžné odstávce. Výměny se dočkají i veškeré vstupní dveře, včetně těch do baru Granada. „Zatím nevím, kolik peněz obnova spolkne, to zjistíme až na základě výsledku výběrového řízení," podotkl Kadlec.

Podle něj půjde o podobné změny, které loni prodělal Besední dům. „Ukázalo se to jako velmi dobrý krok. Došlo totiž nejen k úspoře za energie, kterou můžeme vyhodnotit hlavně nyní po zimě, ale díky výměně máme zajištěný také podstatně větší komfort při jejich ovládání. Současně do budovy proniká výrazně méně hluku z okolí. Proto se v podobném duchu ponesou i opravy v Sokolském domě," doplnil ředitel.