Zatímco některé dílničky navazují na aktuální výstavy, další zase na stálé expozice. Jsou určeny pro malé i větší děti, zapojit se může také jejich doprovod. Děti si s sebou po aktivitě odnesou vlastnoručně zhotovený výrobek a navíc se k tomu něco zajímavého dozvědí.

K dispozici je podrobný rozpis všech dílniček včetně vstupného, které dosahuje zpravidla padesáti korun a zahrnuje také možnost prohlídky dané výstavy. „Skupiny nad deset osob prosíme o rezervaci minimálně deset pracovních dnů předem na telefonním čísle 601 117 616,“ upozornila Mandíková.

close Prázdninové termíny dílniček v Muzeu Vyškovska. info Zdroj: Muzeum Vyškovska zoom_in Prázdninové termíny dílniček v Muzeu Vyškovska. Pro zvětšení rozklikněte.

Například v pátek čtrnáctého července se účastníci odreagují při práci s keramickou dílnou. Tvořit mohou podle vlastní fantazie nebo námětů. Výrobky čeká po vyschnutí vypálení a následně zdobení oxidy i glazurou. Jednotlivé skupiny nastupují v deset a ve čtrnáct hodin, každá má kapacitu pro dvacet zájemců. Rezervace je možná po telefonu.

Celkem je v plánu od čtvrtka čtrnáctého července jednadvacet dílniček, které bývají rozčleněné do více skupin v různých časech pro daný den. Poslední termín bude třicátého srpna, kdy si děti pro změnu vyrobí originální přívěšek na krk nebo na klíče.