Pokud si chtějí Vyškované nakoupit něco na zub v centru města, jsou odkázaní jen na jediný obchod s rozšířeným sortimentem. To se brzy změní. V Dobrovského ulici za chvíli otevře prodejna Hruška.

„Otevíráme v úterý čtvrtého března v sedm hodin ráno. Poté bude otvírací doba od pondělí do pátku od půl šesté do dvaceti hodin večer, v sobotu a neděli od sedmi do osmnácti hodin,“ uvedl majitel prodejny Pavel Šafář z Vyškova, který je členem obchodní sítě Hruška.

Další prodejny má v Ivanovicích na Hané, ve Vyškově v Gorkého ulici a v Pozořicích. „Jelikož bydlím v centru Vyškova, tak vím, že zde chybí pořádné potraviny. Proto jsem o koupi této budovy jednal již delší dobu,“ uvedl Šafář.

Někteří budoucí zákazníci si nový obchod pochvalují. „Je to skvělé. Pracuji nedaleko pošty, nebudu tedy muset jako dřív celou přestávku na oběd obětovat nákupu pro rodinu,“ řekla třeba Anna Říhová z Vyškova.
Konkurenci zato neradi vidí další obchodníci. Například majitel řeznictví v Dobrovského ulici Jaroslav Vasický reagoval na malou nabídku potravin tak, že ve svých prodejnách nabízí kromě masa a uzenin také omezené množství jogurtů, sýrů, minerálek či pochoutkových salátů. Teď vyčkává, co konkurence s jeho zavedeným obchodem udělá. „Budu reagovat teprve podle toho, jak se situace vyvine. Určitě nebudu rušit stávající sortiment, ale budu se ho snažit rozšířit. A možná, že právě naopak nám zákazníků přibude. Protože budeme nabízet to, co v Hrušce nenajdou,“ myslí si Vasický.

Nový majitel potravin Pavel Šafář ale neponechal nic náhodě. Do stavebních úprav budovy investoval deset milionů korun.

Dělníci vybourali příčky, aby rozšířili prodejní plochu, která se zvětšila na pět set padesát metrů čtverečních.

Prodejna Hruška bude nabízet všechny druhy potravin, ovoce, zeleninu, maso a uzeniny. Práci tam najde celkem sedmnáct lidí.