„Koaliční i opoziční zastupitelé dostali mail od občana a řadového člena klubu. Vyplývaly z něj pochybnosti o čerpání dotací, které město poskytlo spolku,“ prohlásil opoziční zastupitel Libor Bláha.

Vyškovský starosta Karel Jurka na zasedání informoval, že pozval vedení klubu na schůzku. Uskuteční se příští týden. Zároveň se spojil s autorem mailu, který vidí jako deficit práci s mládeží. „Za tři uplynulé roky jsme poskytli dotace padesát, sto a sto tisíc korun. Každopádně se sejdeme, abychom problematiku prověřili,“ prohlásil na zasedání starosta.

Reagovala také opoziční zastupitelka Karin Šulcová. „Před dvěma lety bylo jiné vedení klubu. Už tehdy vznikaly problémy, že klub se zaměřuje spíše na rekreační sportovce než na mládež. Mysleli jsme si, že dojde ke změně, ale nedošlo,“ konstatovala na zastupitelstvu Šulcová.

Na mezinárodní gastrosoutěži Austerlitz Gastroform 2024 se účastníci sešli v konírnách slavkovského zámku.
Gastrosoutěž přilákala kuchařské naděje do Slavkova. Tématem byl punkevní pstruh

Tenisový klub Vyškov nicméně právě ještě ve středu čtyřiadvacátého dubna ohlásil vznik nové tenisové Akademie pod svojí záštitou. „Tato iniciativa má za cíl přilákat, podporovat a rozvíjet tenisové talenty v rámci našeho klubu. Podrobnější informace o této nové Akademii budou představeny na nadcházející valné hromadě,“ informoval ve vyjádření na webu klubu jeho předseda Jaromír Grim.

Dle přiloženého letáku pokračuje nábor i v pátek šestadvacátého dubna v čase od šestnácti do devatenácti hodin a kdykoliv po telefonické domluvě. Adresa Tenisového klubu Vyškov je Mlýnská 541/10. „Věříme, že tato nová iniciativa přinese do naší tenisové komunity mnoho radosti a úspěchů,“ shrnoval na webu Grim.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Na letišti ve Vyškově se konala tradiční burza. Podívejte se

Zdroj: Foto: Stanislav Mrázek, Koláž: Deník/Jakub Dostál