Potřebuje Družstevní ulice rekonstruovat? Svoje názory pište do diskuze pod článkem

Vyškovská radnice i přes omezený rozpočet pokračuje ve zkrášlování ulic města. Všechno důležité ale podle vyškovského místostarosty Romana Celého závisí na dohodě s firmou Vodovody a kanalizace a na jednání s Jihomoravskými plynárnami, které chtějí v ulici provést rekonstrukci plynu. Všichni si totiž přejí, aby se zásadní úpravy dokončily během tohoto roku.

„To je momentálně to nejzásadnější. Na ulici se vystřídá hned trojice skupin odborníků. Správci inženýrských sítí na ní nejprve provedou rekonstrukci kanalizace, vodovodu a plynovodu a poté se město pustí do prací na místní komunikaci. Náš požadavek od vodařů je jasný. Chceme, aby své práce dokončili někdy k třicátému červnu,“ bude rád Celý. Vzápětí by zhruba měsíc na ulici pracovali plynaři. Pokud půjde vše podle plánu, kroky města by se mohly začít uskutečňovat od srpna.

„K zásadním úpravám dojde i na části ulice Karla Čapka. Dojde k celkové rekonstrukci vozovky a opravě chodníků. Vozovka bude asfaltová, chodníky a parkovací stání získají povrch ze zámkové dlažby. Zásahy se nakonec dotknou dohromady zhruba dvě stě padesáti metrů,“ vypočítala mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Radost z úprav mohou mít i ti, kterým v ulici chybí zeleň. Přibude především travnatých ploch. Zásahy se v dobrém dotknou i motoristů. Na místě vznikne celkem pětatřicet podélných parkovacích míst, které budou na obou stranách ulice. Dalších šest kolmých stání pro osobní automobily nechá město vybudovat v přilehlé slepé části Purkyňovy ulice.

Vozovka i přilehlé chodníky v Družstevní ulici si podle vedení vyškovské radnice už dlouho říkaly o rekonstrukci. Běžné zásahy silničářů, ale i majitelů přilehlých rodinných domků, stavu ulice moc nepomohly, proto se zastupitelé města rozhodli pro zásadní opravu. „Ta si nakonec vyžádá téměř šest milionů korun z městské pokladny,“ vypočítal Celý. Ten prozradil, že město v počátku řešilo, zda se nezmění celá struktura ulice.

Jednou z variant bylo změnit ulici na jednosměrnou, aby se na ní snížil provoz. Od návrhu zastupitelé nakonec upustili, Celý nicméně připomněl, že ulici už silničáři osadili značkou se sníženou třicetikilometrovou rychlostí. Ulice si o rekonstrukci léta říkala. Chodci velmi často raději volili k cestě krajnici u silnice.