Dosavadní starosta Karel Jurka z ODS si pozici s Šulcovou prohodil a bude zastávat post prvního místostarosty. Koalici ve Vyškově vytvořilo hnutí ANO 2011, Sdružení ODS a NK, KDU-ČSL, STAN s podporou Volby pro město a Náš Vyškov. V sedmadvacetičlenném zastupitelstvu má většinu devatenácti mandátů. „Chceme pokračovat v projektech, které jsme ve skončeném volebním období začali. Známe se, víme, co od sebe můžeme očekávat. Zejména pandemická krize nás stmelila. Zastávat funkci starostky je pro mě obrovskou ctí a závazkem,“ sdělila historicky první vyškovská starostka Šulcová.

Mezi novými zastupiteli je jedenáct nových tváří. Staronovými místostarosty se stali Roman Celý a Josef Kachlík. Dosavadní první muž radnice Karel Jurka převezme oblast majetkoprávní, školství, kultury a sportu i sociální, rodinné a seniorské politiky. Roman Celý bude mít pod sebou dopravu a místní hospodářství.

V devítičlenné radě Vyškova má hnutí ANO 2011 čtyři zástupce, občanští demokraté dva, po jednom lidovci, STAN s podporou Volby pro město a Náš Vyškov.

Vojáci absolvovali zdravotnický kurz Tactical Combat Casually Care.
Vojáci absolvovali ve Vyškově zdravotnický kurz. Zkoušeli pomoc zraněným

První řádné zasedání zastupitelů se uskuteční ve středu 16. listopadu. „Pracujeme na vyrovnaném rozpočtu pro příští rok, který je pro nás prioritou. Máme za sebou rovněž jednání skrze Programové prohlášení Rady města Vyškova pro volební období 2022-2026. Půjde o průřez našimi volebními programy,“ nastínila plány nová starostka.

Město podle ní rovněž pracuje s důsledky nedostatku surovinových zdrojů energie spojených s válkou na Ukrajině a sankcemi mezi Evropou a Ruskem. „S ohledem na prudké zdražování energií pro nás budou stěžejní energetické úspory v našich objektech, zejména na sportovištích a v budovách mateřských a základních škol. Je to jedna z významných priorit, protože nám musí zůstat peníze na rozvoj města. Je nutné zároveň připomenout, že jsme v uplynulém volební období ušetřili přibližně sto šedesát milionů korun,“ doplnila Šulcová.

Členové hnutí VY a SPD usedli v opozici. O účast ve vyškovském zastupitelstvu přišly úplně tradiční politické strany ČSSD a KSČM.