Od pátku bude omezena neakutní péče na ambulancích a vybraných lůžkových zařízeních vyškovské nemocnice. Lze předpokládat také prodloužení čekacích lhůt na pohotovosti. „Pro nejbližší dny v návaznosti na posun v jednáních nebudeme výrazně omezovat standardní ambulantní provoz a uvidíme, jak se jednání budou vyvíjet dále. Přesto ale výzva směrem k pacientům platí,“ řekla Deníku ve čtvrtek odpoledne mluvčí nemocnice Šárka Urbánková.

Vedení nemocnice pacienty vyzvalo, aby se pro neakutní péči obraceli na své praktické lékaře a ambulantní specialisty. O vývoji situace budou dále informovat na webových stránkách zdravotnického zařízení.

DOHODA S LÉKAŘI

Ve čtvrtek odpoledne oznámil premiér Petr Fiala, že s lékaři dojednal dohodu. Nově by měl stát navýšit výdaje na jejich mzdy o necelých deset miliard korun. Obě strany budou v jednání pokračovat i příští týden. „Abychom našli správný technický mechanismus a v jaké struktuře peníze rozdělíme," řekl premiér pro ČTK.

Nemocnice poskytnou od 1. prosinc epouze akutní péči. Ilustrační snímek.
Protesty lékařů a konec přesčasů. Nemocnice v Kyjově omezí neakutní péči

Viceprezident České lékařské komory Jan Přáda vyzval lékaře, aby zajistili v následujících víkendových dnech péči o pacienty. Zatím je ale nechce vyzvat, aby vzali výpovědi přesčasové práce zpět. „K odvolání dojde až ve chvíli, kdy si definitivně podepíšeme konkrétní body v příštích dnech," uvedl pro ČTK Přáda.