Podle ředitele nemocnice Zdeňka Horáka se už chystá řešení. „S městem připravujeme společný projekt na rozšíření parkovacích míst o sedmatřicet v první etapě a o padesát ve druhé etapě v prostoru nynějšího parku před nemocnicí,“ informoval Horák.

Zatím je vše ještě ve fázi studie. „Stání plánujeme na pozemcích nemocnice, výhodou je blízkost záchranné služby. Budeme o tom jednat i se zástupci kraje,“ potvrdil místostarosta Vyškova Roman Celý.

Projekt je stále v počátcích. „Příprava může trvat půl až tři čtvrtě roku. Pokud bude vše fungovat dobře, můžeme začít stavět nejdříve příští rok, spíše ale výstavbu odhaduji až na rok 2022,“ upřesnil Celý.

Nemocnice má 314 parkovacích míst včetně osmdesáti na parkovišti města. „Často je ale využívají obyvatelé okolních domů,“ upozornil ředitel nemocnice.

Žádné z parkovišť v blízkosti vyškovské nemocnice není zpoplatněné, mnohým se tak vyplatí na něm auto nechat. „Využívají je takto i lidé, kteří zde nastupují na autobusy jedoucí do Brna. Celodenně pak blokují místa určená pacientům,“ vysvětlil ředitel Horák.

Otázka potřeby nových parkovacích stání je přitom ve Vyškově dlouhodobé téma i obecně v centru nebo v okolí sídlišť. „Základní problém urbanistiky je, že všichni chtějí parkovat, ale zároveň všichni chtějí také zeleň,“ komentoval opoziční zastupitel Libor Bláha.

Podle zástupců města počet aut mezi lidmi stále narůstá a najít pro ně nový volný prostor je obtížné. „Jediné dlouhodobě funkční řešení je nad či podzemní parkování. Pokud chceme vyřešit tento problém, tak musíme jak u centra, tak u nemocnice parkování tohoto typu vybudovat,“ dodal Bláha.

Podle Celého má město rozpracovaný větší počet projektů týkajících se nových parkovišť a parkovacích míst. „Prověřujeme například možnosti u sídliště Víta Nejedlého nebo možný parkovací dům u vyškovské hygienické stanice,“ sdělil místostarosta.