Když se Vyškovan Petr Vamberský vrací z práce, neustále řeší stejný problém. Bydlí totiž na vyškovském sídlišti Palánek a nemá kde zaparkovat. Často musí dlouho čekat, než se uvolní nějaké místo.

„Skoro každý den se mi stává, že nemám ve Vyškově v dopravní špičce kam postavit auto. A když pospíchám, nechávám ho třeba i v zatáčce, ačkoliv tím porušuji pravidla a můžu dostat pokutu. Nejde ovšem jen o problém Palánku, ale i dalších míst v okresním městě,“ potvrdil Vamberský.

S potížemi se potýkají také obyvatelé sídliště Tyršova nebo Smetanovo nábřeží. Podle dostupných informací by ovšem řidičům, kteří bydlí právě v těchto lokalitách, měly vrásky na čele kvůli parkování zmizet. Vyškovská radnice totiž plánuje, že nechá vybudovat další nová parkoviště.

„Konkrétně na Palánku vzniknou dvě už v příštím roce. První necháme postavit mezi Agrodomem a sídlištěm, druhé pak vyroste naproti bývalých jeslí,“ informoval vedoucí kanceláře starosty a tajemníka vyškovské radnice Stanislav Kolařík.

Podle něj ovšem nepůjde o jedinou úpravu, která se sídliště dotkne. Už nyní tam dělníci budují nové chodníky. „A to v těch místech, kde si lidé zkracovali cestu a vyšlapávali cestičky,“ doplnil Kolařík.

Sídliště Palánek ovšem nebude jediné, kde se zvýší počet parkovacích stání. Těšit se můžou například obyvatelé sídliště Tyršova. „Tam plánujeme rozšířit parkoviště mezi ulicemi Tyršova a Tržiště,“ potvrdil vyškovský místostarosta Roman Celý.

A ještě v příštím roce prý dělníci zahájí práce také na Smetanově nábřeží. „Půjde o kompletní opravu silnic a chodníků. Musíme ovšem vyřešit potíže s výkupy pozemků. Každopádně i tam vznikne nové parkoviště,“ uvedl Celý.

Zároveň upozornil na to, že cílem radnice není jen zvyšovat počet parkovišť, ale také je usměrňovat. A to hlavně v centru Vyškova. Vedení města proto plánuje, že motoristům bydlícím v určitých místech bude vydávat takzvané parkovací karty. „Parkovací místa necháme označit, aby na nich nemohli stát auta řidičů, kteří v dané lokalitě nežijí. Zatím je však tento záměr v plenkách,“ vysvětlil Celý.

Vyřešit problém s parkováním se vyškovská radnice snaží už hodně dlouho. Nedávno například nechala vybudovat zbrusu nové na sídlišti Osvobození nad hotelem Dukla. Tam vzniklo jednašedesát parkovacích stání. Dalších pětatřicet vyrostlo na místě tamního asfaltového hřiště.