Mašteru v pondělí odvolali radní. „Důvodem odvolání byla především dlouhodobě neuspokojivá situace v hospodaření této příspěvkové organizace města. Jaroslav Hastík by měl do dvou měsíců vypracovat návrh koncepce jejího nového fungování," vysvětlila odvolání mluvčí vyškovské radnice Petra Bezdomniková.

Maštera nechce odvolání nijak komentovat. „Jsem odvolaný z organizace, která k poslednímu prosinci 2012 uzavřela účetnictví podle platných účetních standardů se ziskem čtyři sta tisíc korun," řekl pouze.

Vyškovský starosta Karel Goldemund je přesvědčený, že rozhodnutí radních bylo správné. „O odvolání pana Maštery se mluvilo už v roce 2011 v souvislosti s výsledky z roku 2010, které byly dost špatné. O určitých změnách jsem se s ním snažil mluvit už v loňském roce, ale bohužel se situace nakonec vyvinula až sem," řekl starosta.

Podle něj je nutné situaci řešit nejen kvůli špatným hospodářským výsledkům organizace. „Ty jsou totiž způsobené chaosem a neuspořádaností přímo ve struktuře Správy majetku města Vyškova. Jsou tam obrovské rezervy v řízení a komunikaci, a to nejen s městem, ale také se sportovními kluby," upozornil Goldemund.

Budoucí ředitel Jaroslav Hastík se se svou novou pozicí zatím seznamuje. „Pro mě je to zatím úplně čerstvé, takže nedokážu být moc konkrétní. Samozřejmě nějaké signály, že by situace mohla směřovat sem, byly už dřív, ale dokud to není černé na bílém, nic neberu jako definitivní," vysvětlil Hastík.

Bližší informace o budoucnosti Správy majetku města Vyškova by měl získat v nejbližších dnech. „Dnes bych měl mít schůzku s představiteli města, na které bych měl získat jasnější představu, co to bude znamenat a jakým směrem by se nově měla organizace ubírat," potvrdil Hastík.

To potvrdil i starosta. „Na koncepci bude pan Hastík pracovat v úzké spolupráci se mnou a místostarostou Břetislavem Usnulem. Právě s ním se nám podařilo letos najít společnou řeč a začít budoucnost sportovišť ve Vyškově řešit," podotkl Goldemund.

Dodal, že s odvolaným ředitelem město dál počítá. „Rádi bychom, aby měl na starosti veškeré technologie spojené se sportovišti, protože to je jeho parketa. Záleží samozřejmě na něm, jestli se rozhodne to přijmout," dodal starosta.

Podle opozičního zastupitele Dalibora Valína je v současnosti příliš brzy na spekulace, jestli personální výměna organizaci pomůže. „Pokud vím, rozhodlo se město zcela změnit politiku Správy majetku města Vyškova, a k tomu patří i změny ve vedení. Ale jaké má město přesně záměry a jaké koncepční řešení, to nevím, takže ho nemůžu hodnotit," řekl Valín.