Často tam ale vozidla stojí delší dobu a na úzké frekventované silnici překážejí. Tito řidiči tak riskují pokutu.

Bohumír Golec z Nosálovské ulice ve Vyškově často nemůže vyjet ze své garáže. Před vjezdem mu totiž parkují cizí řidiči. Auta stávají v řadě až k bývalé hospodě Na Lapači. Dřív takové potíže neměl. Začalo se tak dít teprve poté, co vyškovská radnice nechala plnou středovou čáru předělat na přerušovanou.

Řidiči, kteří chtějí jet z Vyškova Dědic a ze sídliště Osvobození směrem na Brno většinou využijí právě Nosálovskou ulici. Je tam i čilý autobusový provoz městské dopravy i integrovaného dopravního systému. Projíždějící řidiči mají co dělat, aby mezi auty prokličkovali. „Proč je plná čára nyní přerušovaná? Vždyť tam teď parkuje a překáží plno aut. Je velmi hustý provoz. Nemohla by tam být třeba dopravní značka zákaz stání?“ ptá se řidič Pavel Kovařík, který ulicí dennodenně projíždí.

Ani tamní obyvatelé nejsou přerušovanou čárou nadšení. Situaci totiž ihned využili cizí řidiči a parkují tam dlouhodobě. „Silnice na auta parkující na krajích není stavěná. Je příliš úzká. Když tu byla plná čára, policie si hříšníky dobře hlídala. Řidiči zajížděli do ulice Pod nemocnicí, která ovšem bývala přeplněná. Nyní je Nosálovská ulice plná aut lidí, kteří patrně jdou do nemocnice, na polikliniku nebo k dalším lékařům sídlícím i v naší ulici,“ řekl Golec.
Podobný názor má i jiný muž. „Auta by tu stát neměla. Také proto parkuji radši v sousedství,“ uvedl Radek Hýsek.

Ke změně vodorovného značení v Nosálovské ulici došlo po nedávné opravě silnice. Čáru nechala radnice přemalovat začátkem jara. Důvodem má být snaha vyjít vstříc nosálovským obyvatelům. „Vzhledem k tomu, že na frekventované silnici docházelo ke kolizním situacím, zavedli jsme plnou dělící čáru. Po připomínkách obyvatel Nosálovské ulice, kteří si přáli mít možnost vyložení a naložení nákladu nebo třeba nákupu, přistoupilo město ke kompromisu a nechalo silnici označit přerušovanou dělící čárou,“ vysvětlila mluvčí Městského úřadu ve Vyškově Dana Bednářová.

Auta tam ale stát delší dobu nesmí. „Pak nezůstávají potřebné tři metry v pruhu. Zastavit na dobu nutnou například k naložení nákladu je možné, ale stát tam nesmí. Tuto lokalitu si dobře hlídáme. Rozdali jsme desítky pokut,“ řekl velitel městské policie Petr Sedláček.