Jako jehlu v kupce sena hledají dennodenně řidiči v okresním městě místo k zaparkování. A to nejen přespolní, ale i místní. Těm, kteří bydlí na sídlišti na Smetanově nábřeží, se začíná blýskat na lepší časy. Radnice se totiž rozhodla, že nabídne ke koupi městské pozemky ke stavbě garáží.

„Chceme prodat parcely o celkové rozloze patnácti set metrů čtverečních, které se v dané části města nacházejí. Cena za metr čtvereční bude minimálně dvanáct set padesát korun. Teď hledáme investora,“ informovala mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Pozemky, které se město chystá prodat, se nacházejí v areálu sídla jednotky vyškovských dobrovolných hasičů v místě, kde se v současné době nacházejí jejich sklady. Právě ty budou muset stavbě ustoupit a nahradí je nové.

Zájemci, kteří se přihlásí k výběrovému řízení na výstavbu garáží, musí splnit několik podmínek. „Tou hlavní je stavba minimálně osmdesáti garáží ve dvou podlažích. Studie, kterou nám předloží, musí mimo jiné obsahovat návrh na vznik nového hasičského skladu. Nabídku kupní ceny, objemovou studii a propočet nákladů zájemci mohou předkládat do 5. ledna příštího roku,“ doplnila Bednářová.

Záměr, který už vyškovští zastupitelé schválili, se hodně zamlouvá místním. Parkování na sídlišti je podle nich obrovský problém. „Je to tady děs a bída. Právě proto už se docela dlouhou dobu snažím sehnat garáž. Čas od času se dívám na inzeráty, ale potíž je v tom, že lidé nabízejí takřka samé pronájmy,“ svěřil se například jeden z obyvatel Smetanova nábřeží Václav Tvrdík.

Že je to s parkováním na sídlišti opravdu neúnosné, potvrzuje i další místní. „Je běžné, že před svým domem ani v jeho blízkém okolí často nemůžu vůbec zaparkovat. Auto musím nechat na sídlišti Tyršova. Ale je pravda, že ani tam mnohdy nebývá parkování jednoduché,“ tvrdil zase Bronislav Pytela.
Zatímco obyvatelé Smetanova nábřeží plán chválí, dobrovolní hasiči ještě chtějí diskutovat s městem o různých opatřeních.

„Nechceme totiž, aby nás stavba nějak omezovala v činnosti. Na druhé straně ale vítáme, že dostaneme zbrusu novou halu. Stará už totiž není v nejlepším stavu. A jak se shodli odborníci, opravit ji by bylo hodně finančně náročné,“ uvedl velitel vyškovských dobrovolných hasičů Vojtěch Surák.