Majitelé vyškovských obchodů s oblečením se ve velkém zbavují letního zboží. U regálů, které už brzy zaplní podzimní kolekce, se tak tyčí výrazné letní slevy. Blýsknout se v nějakém novém značkovém a hlavně výrazně zlevněném oblečení chtějí stovky Vyškovanů. Svoje peníze ale utrácejí v Brně.

I podle některých prodejců na slevy lidé v okresním městě slyší stále méně. „Lidé chodí, ale spíš jen pro drobnosti. Koupí dětem třeba rukávky do vody, ale takový nafukovací dětský bazén si už vyberou jinde. Ve velkém prostě utrácejí v Brně, případně v Olomouci. Jsou asi zklamaní, výběr je menší a Vyškov už má minimum pořádných obchodů s kvalitním oblečením,“ myslela si například asi čtyřicetiletá vyškovská prodavačka, která nechtěla uvést své jméno.

Zákazníci jí ale dávají za pravdu. „Bohužel je to tak. Každý si radši těch dvacet minut zajede do Brna, je tam výrazně větší výběr a hlavně mi přijde, že už vyškovské obchody na lákání zákazníků tak trochu rezignovaly. Obchody hlavně v centru města nemůžou výběrem ani zdaleka konkurovat Brnu,“ myslí si třeba Vyškovanka Alice Nedvědová.

Přesto až o sedmdesát procent dolů jsou ochotní jít s cenami letního oblečení obchodníci ve Vyškově.

Nabízí je třeba až do 18. srpna vyškovský obchod Fashion Takko, který sídlí v Brněnské ulici. Kolem stokoruny se dají pořídit v sousedním obchodě Kik třeba zase pánské rifle, které původně stály necelých šest stovek. Lidé slyší třeba i na slevy hraček nebo doplňků k vodě.

Zajímavé slevy jsou i v centru města. „Do konce července nabízíme slevy padesát procent. U zboží je uvedená původní cena i cena po slevě. Lidé na slevy čekají, chodí jich hodně,“ potvrdila vedoucí vyškovské prodejny s textilem S.A.M Alena Taušová.

Přesto přiznává, že zákazníky velká nákupní centra vyškovským prodejcům berou. „Lidé kolem obchodů chodí třeba cestou z práce. Něco je zaujme, ale nemají u sebe tolik peněz, tak si věc nekoupí. A doma si to třeba rozmyslí a už se nevrátí. Na slevy ale pořád slyší,“ dodala vedoucí prodejny.

Zájem trvá

Její slova potvrzuje také majitelka obchodu Evatex ve vyškovských Dědicích. „Slevy spustíme od 1. srpna, budou třicetiprocentní,“ uvedla majitelka Eva Hájková.

Zákazníci podle ní na zlevněné zboží slyší i v pokročilejším období léta. „Trička, kraťasy nebo plavky jdou hodně na odbyt. Jakmile se lidé o slevách dozvědí, přijde jich hned vlna,“ ujistila Hájková.

Mezi přesně takové zákazníky patří třeba Hana Večeřová z Rybníčku. Zůstává totiž okresnímu městu věrná. „Nikam mimo město za nákupy nevyjíždím, protože si myslím, že ve Vyškově se dá nakoupit a sehnat všechno. Co se týče slev, tak záleží na jednotlivých obchodech, nejvíc se ale určitě díváme po oblečení a potravinách,“ řekla zákaznice.

Příklady letních slev ve Vyškově:

Textil KiK
pánské plavky pův.cena 60,– nyní 29,–
dámské kalhoty pův.cena 309,– nyní 60,–

Textil S.A.M
pánské koupací šortky pův.cena 499,– nyní 249,–
dámská bunda pův.cena 1199,– nyní 599,–
dámská letní sukně pův.cena 499,– nyní 249,–

Fashion Takko
pánské tričko s krátkým rukávem pův.cena 299,– nyní 149,–
kšiltovka pův.cena 139,– nyní 99,–
dámské šortky pův.cena 599,– nyní 299,–

Zdroj: průzkum Vyškovského deníku Rovnosti