„Přes produkční společnost máme zprávy, že se tvůrcům, kteří se v srpnu minulého roku ve Vyškově pohybovali, zalíbila zámecká zahrada, Hřbitovní kostel Panny Marie a budova zámku. Jednání jsou prakticky před podpisem smlouvy. Na věci spolupracujeme také s krajem, který část zámku vlastní," potvrdil starosta Vyškova Karel Goldemund s tím, že američtí filmaři se budou ve městě pohybovat celé tři dny.

Podle zjištění Vyškovského deníku Rovnost se natáčet bude zejména večer a v noci. Filmaři totiž ve Vyškově natočí upírskou romanci. S prvky hororu. Nese pracovní název Broken Teeth. „I když pro město jde o prestižní záležitost, do smlouvy, která je na sedmnácti stranách, chceme nicméně začlenit také body, které by zamezily nějakému zásadnímu rušení nočního klidu," ujistil Goldemund.

Natáčet se bude také v jihomoravské Lednici, Mikulově a Brně, kde bude mít štáb základnu. Zda bude americký herec Johnny Depp přespávat v Brně, nebo si vyhlédne nějaký hotel na Vyškovsku, zůstává otázkou. Vedení radnice zároveň nechce prozradit, kolik třídenní pronájem městských pozemků a budov vynese. „Je to suma v řádech desítek milionů korun. Možná víc. Můžu slíbit, že poslouží dalšímu rozvoji města," prohlásil vyškovský starosta.

Společně s Deppem, který už před lety v Praze natáčel horor Z pekla, budou na filmu spolupracovat hvězdy nižší svítivosti. Producenti na místě nicméně plánují, že udělají bleskový konkurz pro zhruba pět desítek komparzistů.

Vyškované jsou z filmové události nadšení. „Když se mohl ve Vranově nad Dyjí natáčet akční film xXx s Vinem Dieselem, nevidím důvod, proč by nemohl někdo slavný zavítat i do Vyškova. Moc se na to těším," uvedla třeba Vyškovanka Alice Nováková.

Velký zájem mají producenti také o Hřbitovní kostel, který odpovídá baroknímu stavu. „Řešili s námi statiku střechy, na kterou chtějí upevnit nějakou těžkou rekvizitu," poznamenal ředitel Městského kulturního střediska Vyškov, které má kostel ve správě, Luboš Kadlec.

Natáčení se má uskutečnit v druhé polovině září. „Žádné požadavky zatím neznáme. Víme jen, že filmaři budou shánět větší množství holubů. Možná proto si vybrali právě Vyškov," zavtipkoval Kadlec.

Roste také naděje zhruba patnáctiletých dívek. Jedna z nich má totiž získat roli služebné, která v asi desetivteřinové scéně přinese hlavní postavě skleněný pohár s krví.

Ve filmu si zahraje i vyškovské náměstí. „Film se má odehrávat v minulosti i současnosti. V současné linii je prý v plánu akčnější automobilová honička na Masarykově náměstí. Také proto jsme museli vjezd aut na náměstí opět povolit," naznačil starosta.

Filmařský rozruch, i když ve výrazně skromnějších podmínkách, v posledních letech zažil třeba Mouřínov, kde se natáčela komedie Muži v říji. Do Olšan se zase vrátili filmaři s pokračováním populárního Dědictví a Britové natáčeli interiérové scény seriálu Tři mušketýři ve Slavkově u Brna.

Vážení čtenáři, článek, který jste si právě přečetli, je vzhledem k dnešnímu aprílovému datu pouze výplodem autorovy fantazie. Johnny Depp bohužel do Vyškova nezavítá. Přijet však můžou stovky turistů, pro které bude město určitě i tak atraktivní.