Tereza Vopěnková jezdí každý den z autobusové zastávky u vyškovské pošty do práce. Rozum jí přitom zůstává stát nad tím, kolik je tam pohozených obalů od bonbónů a sušenek i jiný nepořádek.

„Včera ráno jsem tam šla s kamarádčinou dcerkou. Musela jsem se smutně zasmát tomu, když mi ukázala pána, který zrovna rozbaloval cigarety a papírek od nich odhodil na zem. Malá Adélka se mě zeptala, proč ji maminka nutí házet vše do koše a uklízet, když tady se válí obaly snad úplně od všeho. Řekla mi - vidíš, teto, ani dospělí neposlouchají své maminky,“ řekla Vopěnková.

Pracovníci městské společnosti Vyškovské služby chodí autobusové městské zastávky uklízet dvakrát v týdnu. Vždy v úterý a pátek. „Na zastávce se pohybuje tolik lidí, že v žádném případě nejsme schopni zajistit naprostý pořádek. Smlouvu, kterou máme uzavřenou s městem, rozhodně plníme,“ tvrdil ředitel společnosti David Olejníček.

Doplnil, že si už lidé na nepořádek u pošty stěžovali. „Jednalo se o neuklizený trávník mezi parkovištěm a silnicí. Tento úsek ale není města. Tady ve Vyškově je hodně míst, kam odpad zafoukává i vítr. Toto není jenom problém zastávky u pošty, ale i dalších lokalit,“ doplnil Olejníček.

Město se začne nepořádkem na zastávce u pošty zabývat. „Rozhodně je to pro nás nový podnět, který si pohlídáme. Pokud naznáme, že nepořádek tam opravdu je a že si tento úsek vyžádá častější úklid, dohodneme se na něm s Vyškovskými službami. Je smutné, že lidé tam dokáží udělat nepořádek navzdory čištění dvakrát týdně,“ uvedla mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Jinde prý podobné problémy nejsou. „Můžu opravdu slíbit, že zastávku budeme sledovat a pak problém s odpadky popřípadě řešit,“ doplnila Bednářová.
Kolem pošty se pohybuje velký počet lidí. Ne všichni se umějí chovat. Nedávno redakce Vyškovského Deníku upozornila na koutek pod zábradlím, který lidé využívali jako odpadkový koš i toaletu. Na základě připomínky redakce majitel pozemku Telefónica O2 zjednala okamžitou nápravu. „V dalším období se na stav tohoto objektu více zaměříme,“ slíbil mluvčí O2 Martin Žabka.