Podle místostarosty města Břetislava Usnula nové sportoviště zřejmě bude vypadat jako dvě, která byla nedávno zpřístupněná právě ve Smetanových sadech a vznikla na místě původního pískového. „To v Joklově ulici ale nic nahrazovat nebude. Vyrůst by mělo někde v oblasti nové zástavby rodinných domů. Podobně jako ta ve Smetanových sadech bude víceúčelové s umělým povrchem. Lidé si tak na něm zahrají třeba tenis, volejbal, nohejbal, fotbal. Nejspíš na něm bude umístěný i basketbalový koš. Vyčlenili jsme na něj osm set padesát tisíc," přiblížil Usnul.

O plánech radnice ještě veřejnost příliš neví, lidem, které redakce Vyškovského deníku Rovnost oslovila, se však zamlouvají. Třeba Mileně Blaženkové, která bydlí přímo v Joklově ulici. „Pokud bude stát u nové zástavby, rozhodně poslouží k vyžití dětí i dospělých," myslí si Blaženková.

Další plochu pro sport vítá i Vyškovan Karel Meliš. „Ne že by byla sportoviště ve Smetanových sadech příliš z ruky, ale například ze sídliště Tyršova, kde bydlí velké množství lidí, je Joklova o dost blíž. Až bude stát, určitě ho půjdu s kamarády vyzkoušet. Pokud bude nabízet to, co mi vyhovuje, nebudu mít problém s tím ho navštěvovat často. Záležet ovšem bude také na tom, jak bude přístupné," svěřil se Meliš.

Nejen pro příznivce sportu město plánuje v letošním roce novinky. Dočkají se i nejmenší obyvatelé Vyškova, na jejichž vyžití radnice vyčlenila v rozpočtu půl milionu korun. Konkrétně na lepší vybavení dětských hřišť. „Na hřišti v Lípové ulici vyměníme celou sestavu se skluzavkou. Výměna čeká i na kládovou houpačku na sídlišti Tyršova před domem s číslem popisným 15 a šplhací sestavu v lokalitě Hybešova. Úplně nové prvky přidáme na hrací plochu v ulici Na Hraničkách před domem s číslem popisným 19. Děti se můžou těšit na kolotoč, sestavu se skluzavkou i houpadla," vyjmenovala Bezdomniková.

Informace potěšila třeba Barboru Lešňákovou. „Po Vyškově chodíme se synem na procházky, sem tam se zastavíme na některém z dětských hřišť. Určitě uvítám, když se některé prvky obnoví, případně když radnice dodá nové. Děti to jistě ocení," usmívala se Vyškovanka.

Dobrou zprávu pak vedení města má i pro ty, kteří využívají dětské hřiště Mateřského centra Radost ve Smetanových sadech. Přibude tam nový domeček. „Pravděpodobně bude stát v místě současné kovové konstrukce, která už je zastaralá. Myslím, že na hřišti byla ještě před jeho oplocením. Jsme velmi rádi. Zatím ale nevíme, jak bude domeček vypadat," uvedla předsedkyně představenstva mateřského centra Iveta Chaloupková.

Změny pak dozná i stávající hřiště v Dukelské ulici. „A to z důvodu revitalizace celého sídliště," dodala Bezdomniková s tím, že úprava má zahrnovat například vytvoření sáňkovacího kopce, umístění houpadel i cvičebních prvků pro dospělé.