Budoucí obyvatelé nového výběhu už čekají v zázemí zoo. Přivezli sem husu císařskou, kachnu čárkovanou, kachničku karolínskou a mandarínskou, ale i husu německou nosnou.

Součástí expozice budou čtyři vodní plochy, mezi nimiž bude i prostor pro vzrostlé vodní rostliny. „Návštěvníci se budou mezi jezírky procházet po lávce, která v některých místech také mírně vystoupí nad terén,“ slíbila Nepeřená.

Vizualizace nové expozice v centrální části zoo.
Vyškovská zoo chystá místo pro vodní ptactvo, stavba ovlivní návštěvy

Ptáci získají různá zákoutí, pontony či přístřešky, kam se uchýlí například v případě výskytu predátora. Pracovníci zoo věří, že nový prostor umožní ptákům přirozené vyvedení mladých. Doposud odchov mláďat téměř vždy realizovali v zázemí.

Na hladině uvidí lidé i různé menší vodní prvky, jako jsou vodopády nebo víry. Postarají se o to, aby voda v zimě nezamrzala. Celou expozici doplní koutek pro děti s herními mechanickými prvky. „Děti si budou moci s vodou různě hrát – nalévat ji, vylévat, pumpovat i stříkat. Navíc se u toho budou muset hýbat, přemýšlet a někdy i spolupracovat,“ shrnula ředitelka.