Cesty v takovém stavu, že si na nich člověk doslova může rozbít nos. Toho byla sama redakce Vyškovského Deníku svědkem na rohu Dukelské a Havlíčkovy ulice ve Vyškově. Jedna ze starších obyvatelek tam totiž na vyviklaných dlaždicích málem neudržela rovnováhu.

Směrem od středu města až po most přes řeku Hanou nemají Vyškované v Dukelské ulici se schůdností nově opravených chodníků problémy. Za mostem však jakoby utnulo. To, že by tam cesta potřebovala řádnou rekonstrukci, si myslí mnoho obyvatel.

„Chodník je tam špatný, měl by se opravit. Kdo dobře vidí, tak se místům vyhne. Ale je to věc města, to by se tím mělo zabývat,“ řekl třeba František Čelonk.

Podle dalších lidí by si zasloužily rekonstrukci chodníky také v jiných ulicích okresního města. „Havlíčkova ulice by mohla být schůdnější. Nejhorší pohled je ale na Mlýnskou. Chodník tam má sice jen pár metrů, zato ho ovšem v takovém stavu jistě pamatují už dvě generace před námi. A také v Kostelní ulici směrem k tržnici jsou samé prohlubně a vyviklané dlaždice,“ popsala zase Iveta Kučerová.

Déle než před rokem si na špatný stav chodníků stěžovali také lidé ze sídliště Palánek. „Kachličky v chodnících jsou dost povolené. Když prší a stoupnete na ně, tak vám voda postříká nohy. Město by mělo začít uvažovat alespoň o opravě těch, po kterých se ve špatném počasí skoro nedá chodit,“ namítla Vyškovanka Stanislava Adamcová.

Lidé se prý oprav dočkají Vedení města tehdy prostřednictvím bývalé mluvčí vyškovské radnice Olgy Mužíkové vzkázalo, že cesty, které jsou v havarijním stavu, nechá opravit co nejdřív.

„Zatím máme v plánu nechat zrekonstruovat například chodníky v Dukelské a Dědické ulici, na Palánku nebo na sídlišti Otakara Jaroše,“ řekla loni v červnu Mužíková.

Část zmíněných cest už má nový povrch, jiné, také v katastrofálním stavu, na něho však stále čekají. V tom, že některé nutně potřebují opravu, je s obyvateli zajedno i vyškovský starosta Petr Hájek. Podle něj jsou úpravy veřejných prostranství dokonce jedním z problémů, které chce radnice vyřešit co nejdřív.

„Zbytek chodníku v Dukelské ulici bychom chtěli zařadit do plánu oprav na příští rok. Jestli je tam ale nějaká prohlubeň nebo něco podobného, pošlu tam člověka, který se o to postará hned,“ slíbil Hájek. Ten také potvrdil, že radní by na příští rok chtěli prosadit rekonstrukci i dalších zbědovaných cest.

„Chodník v Kostelní ulici kolem tiskárny směrem k tržnici bychom také chtěli zařadit do plánu oprav. Mlýnská ulice by se zase směrem k parku měla vyřešit úplně jinak. Například by mohla zmizet šotolina a vzniknout tam normální cesta. Je ale otázka, co všechno projde na zasedání zastupitelů a kolik peněz budou chtít investovat,“ podotkl vyškovský starosta.

Ten zároveň doplnil, že průměrně radnice vyčleňuje ročně na opravy chodníků asi pět milionů korun.