Zeď kolem pneuservisu ve vyškovské části Dědice se stále nebezpečně naklání nad chodník. Majitel firmy ji teď alespoň vyztužil, aby se nezřítila. Firma přitom slibovala nápravu už před měsícem a půl.

Podle řady obyvatel zeď ohrožuje jejich zdraví. „Všimla jsem si toho zrovna nedávno, když jsem šla ke známým. Stěna je opravdu dost nakřivo, nedivila bych se, kdyby se po nějakém silném větru zbortila. Naproti navíc chodí děti do školy. Mělo by se s tím určitě něco udělat, než se něco stane,“ řekla třeba Svatava Navrátilová.

Pneuservis na náměstí Svobody v Dědicích patří Pavlu Štěpánovi. Provozní firmy Vladimír Kalivoda asi před měsícem a půl tvrdil, že nebezpečí, které způsobil řidič z úplně jiné firmy při couvání s návěsem, má majitel v plánu neprodleně odstranit. „Řešili jsme to jako pojistnou událost, byly kolem toho různé tahanice, takže se to trochu protáhlo. Už nás ale navštívil pracovník pojišťovny, stěnu si vyfotil. Co nejdříve provedeme její stavební úpravu,“ slíbil tehdy Kalivoda.

O případ se už delší dobu zajímá také vyškovský stavební úřad. Podle jeho vedoucího Miloslava Kramáře, kterého na nebezpečnou zeď upozornili strážníci, byli úředníci za Pavlem Štěpánem tento týden. „Majitel kolegyni řekl, že stále čeká, až záležitost vyřeší pojišťovna. Zeď ale prý snad uchytil zevnitř pomocí nějakého oka, aby nemohla spadnout,“ informoval Kramář.

Podle Štěpána však už pojišťovna problém opravdu zdokumentovala. „Teď musíme sehnat firmu, která zeď opraví. To může být za týden, čtrnáct dní nebo taky za měsíc. Ale stěna teď už nikoho neohrožuje, vyztužili jsme ji železem. Zkontrolovala to i pracovnice stavebního úřadu,“ vysvětlil Štěpán.

Kdy budou lidé po chodníku kolem pneuservisu procházet, aniž by se jim nad hlavou skláněla cihlová stěna, tedy zůstává otázkou. Úředníci ani nedali Štěpánovi žádný termín, dokdy musí nebezpečí odstranit. „Budeme na něj však tlačit. Pokud bychom případ řešili ve správním řízení, k nějakým změnám by došlo stejně až třeba za tři čtvrtě roku. Takže doufáme, že bude stačit naše autorita,“ dodal Kramář.