Jaroslava Vocelku z vyškovské Tyršovy ulice nezajímá, že nové parkoviště před jeho domem usnadní život řidičům. Stěžuje si na beton místo zeleně, prach v ložnici a smrad z výfukových plynů před balkony. Odpověď radnice ho neuspokojila.

„S parkovištěm prý žádné změny neplánují, protože je tu pro auta málo míst. Garáže, na jejichž místě klidně mohlo parkoviště být, zase staví soukromý investor. Takže s tím prý taky nic nezmůžou. Tím pádem tam ale budou schovávat auta cizí lidé, a ne místní. Navíc za další bytovkou vyroste druhé parkoviště, takže kolem našeho domu bude jezdit moře aut. A do toho děti nebo staří lidé,“ rozčílil se Vocelka.

Vyškovský starosta Petr Hájek potvrdil, že garáže v Tyršově ulici nestaví město. „Kvůli nevyřízeným majetkoprávním věcem zatím nevím, v jaké jsou fázi. Garáže ale nemají žádné speciální určení. Investor je zřejmě bude prodávat, takže si je můžou koupit klidně i obyvatelé Tyršovy ulice,“ uvedl Hájek.

Vocelka také poukázal na to, že radnice ani neuspořádala žádnou schůzi, na které by se zeptala na názor obyvatel Tyršovy ulice. „Projednávání s obyvateli pořádáme jen při zásadních změnách v oblasti města, jako je například generel dopravy nebo rekonstrukce některého sídliště,“ reagoval vyškovský starosta.

V tom s ním ale nesouhlasí někteří zastupitelé. „Pokud s obyvateli Tyršovy ulice o změnách nikdo nejednal, je to chyba. Je sice pravda, že občas na taková projednání skoro nikdo nepřijde. Pokud je ale radnice postavila před hotovou věc, je to špatně,“ podotkl třeba zastupitel za Volbu pro město Radek Mikulka.

Vocelku také zajímá, jaké plány má město s areálem bývalé Státní traktorové stanice. „To je mezi řekou Hanou a našimi domy. Budova je rozbitá a nic se s ní neděje. Klidně tam mohly garáže vzniknout,“ podotkl Vocelka.

S tím podle starosty radnice počítá. „Zvažujeme, že by na ploše mohla další parkovací místa nebo garáže vzniknout. Ale zatím máme jen studii. Kdybychom kvůli tomu rekonstruovali plochy, je otázka, kdo by do toho investoval. Do stání zřejmě město a do garáží opět soukromník,“ potvrdil starosta.