Vsetínská stavební firma Fastav Development postaví pro společnost Kaufland ve Vyškově obchodní dům. „Stavební pozemky pro nový objekt získala od soukromých vlastníků,“ řekl mluvčí vyškovské radnice Stanislav Kolařík.

Kaufland zatím odmítl cokoli o chystané stavbě potvrdit. Podle mluvčího společnosti Kaufland Michaela Sperla nelze veřejnosti poskytovat údaje, které nejsou jisté a mohly by lidi zmást. „Informace ohledně expanze naší společnosti pokládáme za důvěrné vzhledem ke změnám, které mohou nastat,“ uvedl Sperl. Mluvčí ale slíbil, že bude o dalším vývoji sám informovat.

O něco sdílnější byl zástupce firmy Fastav, která má obchodní centrum ve Vyškově postavit. „V současné době čekáme na nabytí právní moci stavebního povolení, které má být čtvrtého května. Stavbu zahájíme k tomuto datu. Otevření Kauflandu přepokládáme letos do konce listopadu,“ prozradil jednatel společnosti Fastav Development Vlastimil Fábík.

Někteří Vyškované rozšíření nabídky obchodů vítají. „Když jdu nakupovat odpoledne cestou z práce, vadí mi dlouhé fronty. Pokud ale bude ve Vyškově další supermarket, předpokládám, že u pokladny nebudu muset tak dlouho čekat. Část lidí se přesune do nového obchodu,“ uvedla třeba Lenka Plháková.

Podle dalších lidí může přítomnost Kauflandu pro nakupující znamenat také snížení cen zboží. „Myslím, že čím více obchodů tady je, tím lépe pro nás. Obchodníci se budou muset snažit si navzájem konkurovat a my tím jen získáme. Každá soutěž je prospěšná,“ říká třeba Vlasta Gabrielová.

Jiní naopak žádné výhody nevidí. Nic pozitivního to nepřinese. „Všude je to stejné. Nemyslím, že se něco změní,“ uvedla Jiřina Alánová.

Obchodníci zatím neví, co nového přítomnost Kauflandu přinese. „Zpočátku tam asi část zákazníků bude chodit. Časem se ale většina vrátí. Taková je alespoň má zkušenost z minula. Pár procent zákazníků asi opravu ztratíme. Takže asi o část tržeb přijdeme,“ říká třeba majitel prodejny ve vyškovské Nádražní ulici Květoslav Slavotínek.