Řidiči začali nové možnosti okamžitě využívat. „V září jsme ještě žádné větší měření nedělali, ale víme, že už v srpnu tři lidé této možnosti využili. Šlo o tisícikorunovou pokutu za rychlost a dvě třísetkorunové za parkování," přiblížil Urban.

Spuštění terminálu se ovšem neobešlo bez komplikací. „Zpočátku jsme měli problémy s funkčností softwaru, ale kontaktovali jsme zprostředkova­telskou firmu a ta nám jej ihned vyměnila za nový. Ten funguje spolehlivě," ocenil zástupce velitele.

Původní záměr placení kartou naplnilo. „Svůj potenciál terminál využívá a i řidiči to oceňují. Dáváme jim samozřejmě na výběr, jakým způsobem chtějí pokutu zaplatit. Na druhou stranu však to, jestli u sebe skutečně nemají ani platební kartu, ověřit nedokážeme," připomněl Urban.

Terminál dostala městská policie jako bankovní službu zdarma a do budoucna bude platit pouze menší poplatky z provedených transakcí. O podobném kroku uvažují i ve Slavkově u Brna.

Platit kartou můžou lidé ve Vyškově nově také na parkovištích. Není to však běžná platební karta, ale jakási elektronická peněženka, kterou si řidič nabije v informačním centru. Zatím funguje na třech parkovištích.