„Kromě nich ovšem existují i takzvané videoloterijní terminály, které povoluje ministerstvo financí, tudíž nevíme, kolik peněz do nich sázející vhodili. Skutečnou celkovou částku, kterou Vyškované za loňský rok prosázeli, tedy neznáme,“ informovala tisková mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.
V roce 2008 lidé ve Vyškově prosázeli na automatech povolených městským úřadem částku převyšující sto třiadvacet milionů korun. „Částka je to vyšší než v loňském roce, protože lidé hází víc peněz právě do videoloterijních terminálů na úkor klasických automatů. A taky se dá předpokládat, že se asi trochu projevuje hospodářská krize,“ doplnila mluvčí. Většina heren dnes má spíš právě videoloterijní terminály než klasické hrací automaty.
Negativní důsledky spojené s hazardem leží v žaludku i vedení vyškovské radnice. Například vyškovský místostarosta Roman Celý připomněl, že výherní automaty hyzdí vyškovské náměstí. „Likvidují také menší podnikatele. Provozovatelé heren totiž mnohdy v nájmu přeplatí drobné živnostníky a majitelé nemovitostí jim samozřejmě dají přednost. Pokud bychom do provozu terminálů měli právo hovořit, určitě bychom v zastupitelstvu otevřeli diskusi. Podpory ve vedení města se nebojím, určitě bychom šli cestou regulace,“ byl přesvědčen Celý.