Vedoucí obchůdku Monika Lauterbachová při příležitosti výročí v úterý organizuje setkání dobrovolníků, kterým říká Dobří andělé. „Momentálně jich máme sedmnáct,“ podotkla.

Jedním z těch, kdo se do projektu zapojili, je Jaroslav Černoch z Moravských Prus. Pravidelně navštěvuje klienty v chráněném bydlení. „Vše je velmi přirozené. Pomáhám jim s počítačem, podávám míčky a fandím, když hrají bocciu, odvezu je do obchodu i na vánoční trhy nebo jdeme jen tak do parku. Mám také v plánu připravit přímo v bydlení suši a udělat ochutnávku,“ přiblížil Černoch. V dobrovolnictví vidí smysl. „Dává mi radost. Kdo nezkusil, nepochopí,“ usmál se.

Ti, kdo chtějí věnovat část svého času potřebným, se můžou obrátit přímo na Lauterbachovou. Počet dobrovolníků plánuje rozšířit. „Poptávka různých zařízení je větší než nabídka. Chceme třeba rozšířit povědomí o domově v habrovanském zámku, kde je potřeba akutní. Dobrovolníkem může být každý. Není k tomu třeba nic speciálního umět, stačí dobré srdce a vůle věnovat někomu kousek času,“ lákala zájemce Lauterbachová.