Město chce tímto způsobem poděkovat učitelům za jejich práci. „Učitelské práci si velmi vážím, a to zejména od té doby, kdy mám tuto oblast v kompetenci. Čím víc do této problematiky pronikám, tím víc si uvědomuji, jak to učitelé mají těžké," upozornil Jurka.

Město proto oslovilo všechny ředitele základních škol ve městě, aby sami nominovali učitele, kteří si podle nich zaslouží za svou práci ocenění. „Můžou poslat jeden až tři návrhy spolu se zdůvodněním, proč by právě tito vybraní lidé měli ocenění získat," řekl místostarosta.

Doplnil, že by byl velmi rád, kdyby se tradice oceňování učitelů ve Vyškově ujala. „V současnosti se sice často mluví o tom, jak je práce pedagogů náročná, ale skutečného ocenění se dočkají jen málokdy. My jsme každoročně pořádali ke Dni učitelů koncerty, ale to mi nepřipadá dostačující. Snad se letošní novinka stane tradicí," doufá Jurka.

Den učitelů se slaví na počest Jana Amose Komenského 28. března. Učitelé si svá ocenění převezmou o dva dny dřív, v úterý 26. března v obřadní síni radnice. „Součástí bude také kulturní vložka, kterou zajistí žáci ze Základní umělecké školy Vyškov. Časem bychom chtěli tento kulturní program i rozšířit, uvidíme, jak se to podaří," dodal místostarosta.