„Otevřeli jsme náměstí dopravě a řešíme, co s taxislužbou. Nemůžeme jim třeba zakázat do centra jezdit a parkovat v něm. Proto jsme se podívali na model, který funguje v Kyjově. Tam řešili podobnou situaci. Taxíky mají vyhrazená místa před radnicí, fungují jako služba lidem a za parkování tak neplatí nic," přiblížil zdroj inspirace vyškovský místostarosta Břetislav Usnul.

Možnost zavedení podobného modelu řešil se státní i městskou policií a vyškovským odborem dopravy. „Dohodli jsme se, že taxislužba bude mít před radnicí vyhrazených pravděpodobně pět míst, kde bude moct bezplatně stát. V současnosti sice řidiči mají kde parkovat, ale museli si platit parkovací kartu za devět tisíc korun ročně. A právě tomu bude konec," informoval Usnul.

Někteří taxikáři však už parkovací kartu můžou mít podle něj zakoupenou. Ani ti však nejspíš nepřijdou zkrátka. Radnice totiž přemýšlí o tom, že by jim peníze vrátila. „K těmto úvahám jsme přistoupili kvůli drobným problémům, které s sebou nese otevření náměstí, taxikáři by byli oproti ostatním znevýhodnění," vysvětlil s tím, že novinku by mohli zavést už zanedlouho.

Na řadě je totiž zpracování vyhlášky, což může podle něj trvat asi měsíc. „Následně rozhodnutí musí schválit městští radní. Myslím tedy, že by v červnu mohlo vejít v platnost," doplnil vyškovský místostarosta.