Sprcha ze spodu v lepším a v tom horším případě třeba i zvrtnutá noha. I toho se můžou dočkat lidé, kteří se procházejí po vyškovských chodnících. Některé totiž jsou v havarijním stavu.

„Nedávno jsem stála na autobusové zastávce v Albrechtově ulici. Cestující se bavili o tamním příšerném chodníku. Nedalo mi to a prošla jsem se po něm. Byla to hrůza. Zvrtla se mi noha a málem jsem skončila v nemocnici. Mělo by se s tím něco dělat,“ postěžovala si například Alena Novotná.

Jenomže město zatím nemá v plánu chodník opravit. „Vím, že jsou tam dlaždice staré asi třicet let. Zatím k nám ale nepřišel žádný podnět, abychom nechali chodník zrekonstruovat. Nic takového tedy zatím neplánujeme,“ naznačil vyškovský starosta Petr Hájek.

Nejde ovšem o jediný chodník ve Vyškově, na který si lidé stěžují. Hodně dlouho je jim například trnem v oku ten na sídlišti Palánek poblíž obchodu s potravinami.

„Kachličky jsou tam dost povolené. Když prší a stoupnete na ně, tak vám voda postříká nohy. Město by mělo začít uvažovat o jeho opravě. Když je špatné počasí, skoro se po něm nedá chodit,“ postěžovala si před časem například Vyškovanka Stanislava Adamcová.

Obnova chodníků na Palánku závisí podle vyškovského starosty na rekultivaci celého sídliště.

„Ta je rozdělená do tří etap a měla by odstartovat na podzim. Lidé se samozřejmě dočkají i lepších chodníků. Nejde ale jen o ty na Palánku, máme v plánu nechat opravit i další,“ slíbil Hájek.

Rekonstrukce se má dočkat například chodník v Kostelní, Puškinově, Purkyňově a taky Nosálovské ulici. Radnici tyto akce, které už schválila rada, vyjdou na víc než dva miliony korun. Dodavatelské firmy by měly stihnout práce do konce letních prázdnin.

Na růžích nemají ustlané ani obyvatelé Dukelské ulice. Směrem od středu města až po most přes řeku Hanou nejsou díky nově opraveným chodníkům potíže se schůdností. Za mostem však jakoby utnulo. To, že by tam cesta potřebovala řádnou rekonstrukci, si myslí mnoho obyvatel.
Zajedno je s nimi i Hájek. „Zbytek chodníku v Dukelské ulici bychom chtěli také zařadit do plánu oprav na letošní rok,“ uvedl nedávno starosta.

Šárka Dubská