„Ve dvanácti prosklených nástěnkách budeme zveřejňovat nejen programy akcí pořádaných v Besedním domě, ale také kina Sokolský dům nebo plánovaných výstav. Chceme pomocí nich také představovat jednotlivé soubory, které zaštiťujeme. Lidé se tak můžou těšit na informace a fotografie Studentského pěveckého sboru, filatelistů, šachistů, divadelníků a dalších," uvedl ředitel Městského kulturního střediska Luboš Kadlec.

Tabule však nebudou informovat pouze o aktualitách Městského kulturního střediska. „Rozhodli jsme se spolupracovat s Knihovnou Karla Dvořáčka, které část panelů věnujeme," dodal Kadlec.

Ačkoliv má vyškovské kulturní středisko prosklené informační tabule hned naproti svému sídlu poblíž podchodu, lidem umístění dalších nevadí. „Prochází tudy hodně lidí a určitě to upoutá pozornost," zhodnotila například Silvie Špičáková z Kučerova.

Propagační vitríny v podchodu vznikají podle Kadlecových slov v podstatě náhodou. „Při stavbě podchodu jsme tam nic takového neplánovali. Ale všimli jsme si, že po jeho bocích jsou výklenky, a tak nás napadlo využít je právě tímto způsobem. A díky peněžnímu daru od soukromé firmy jsme mohli nápad uskutečnit," nastínil ředitel. Na kolik korun dvanáct vitrín vyjde, však odmítl říct.

Na novinku v podchodu lidé nebudou čekat dlouho. „Už je to téměř hotové, jen ještě musíme dovnitř vložit nějaký materiál, nejspíš polystyrén, abychom měli informace na čem zveřejňovat. A po neděli už v nich zájemci najdou výše zmiňované údaje," přiblížil Kadlec.