Třeba Gabriela Drozdová z Ostravy, která ve městě nabízí uzeniny, si prý nemá na co stěžovat. „Vyškov je pro nás jednou z nejlepších lokalit. I když se odbyt liší podle období, plánujeme od jara přijíždět znovu," slíbila Drozdová s tím, že lidé z Vyškovska mají z jejich stánku nejraději iberijský špek z prasat plemene mangalica.

Na jaře opět dorazí i Liliya Ruda z Olomouce se sušeným ovocem a rozvažovanými luštěninami. „U nás mají Vyškované největší zájem o sušené švestky a brusinky. Co se týká odbytu, je průměrný," řekla Ruda.

Na menší zájem naopak poukazují prodejci pečiva z Brna. „V porovnání s jinými městy je to ve Vyškově slabší. A nemyslím, že je to tím, že se sem lidé nedostanou, protože jsou v práci. I přesto ale máme zájem i do budoucna na Masarykovo náměstí jezdit. Pořád se nám to vyplatí," zhodnotila stánkařka, která ve Vyškově eviduje největší zájem o trubičky a žitný chléb.

3sezony Vyškov zajišťuje trhy zaměřené na prodej čerstvých zemědělských, potravinářských, řemeslných a rukodělných výrobků. Čtvrtý ročník má začít týden až dva po Velikonocích.

Že se řada už známých prodejců do vyškovského centra vrátí, potěšilo třeba Zuzanu Brázdilovou, která na trhy vyráží pravidelně. I když to tento týden bylo naposledy. „Trochu mě mrzí, že už sezona končí. Oblíbila jsem si je. Potěší mě, když potkám nového prodejce, ale nejraději chodím ke stálým stánkařům. Zejména k tomu s vínem a také za kořenářkou," zmínila žena.

Že jsou lidé i prodejci spokojení, potvrdil spoluorganizátor trhů Robert Landkaš. „Zvykli si na sebe. Funguje to tak, že některý prodejce čeká na svého pravidelného zákazníka a naopak," zhodnotil s tím, že s organizací trhů ve Vyškově pro příští rok počítá. Měly by se držet stejného konceptu jako letos. Osvědčil se.

Stejně to vidí i město, které trhy zajišťuje. „Nezaznamenali jsme žádnou zásadní připomínku ani ze strany obyvatel, ani prodejců. Podobný koncept tak chceme zachovat i příští rok. Po negativních zkušenostech z minulých let, kdy se trhy pořádaly častěji, nemáme zájem na frekvenci nic měnit," uvedl vedoucí kanceláře starosty a tajemníka Stanislav Kolařík.

Co se pak týká sortimentu, ten se možná příští rok rozšíří. Jak už dřív zmínil Landkaš, rád by do Vyškova dostal prodejce ryb. „Jenže pro sádkaře je to daleko, v okolí se žádný nenachází. Ale snažit se někoho nalákat budu i nadále," ujistil.