Dívčini rodiče se snaží získat peníze na nezbytné polohovací pomůcky a polohovací sedačku do auta. „Jedná se o charitativní sbírku víček od plastových lahví. Kontejner na vršky jsme umístili ve vestibulu městského úřadu tento týden. Už jsou v něm i první víčka, takže naše snaha pomoci vypadá nadějně," ocenil zapojení lidí tajemník Ivanovic na Hané Jan Kovář.

Impuls město dostalo od Prus-Boškůvek. „Náhodou jsem objevila výzvu na internetu, a i proto, že mám sama děti, mě velmi zaujala," uvedla účetní obce a zároveň předsedkyně tamního mateřského centra Kateřina Burešová.

Víčka teď v Prusích-Boškůvkách sbírají ve škole i na obecním úřadě. „Postupně jsem se rozhodla oslovit co nejvíce okolních vesnic, namátkou Pustiměř, Kučerov, Topolany a samozřejmě Švábenice. Ohlasy jsme zaznamenali už i ve Vyškově nebo Bučovicích," poznamenala Burešová.

Její intervence začíná postupně nést první úspěchy. „Víčka už se hromadí kromě Ivanovic na Hané i ve Vážanech a Orlovicích. Spolupráci máme přislíbenou i od Zdeňky Adlerové z vyškovské Knihovny Karla Dvořáčka. Zbytek se zatím neozval, ale věřím, že se ještě několik obcí najde a připojí se k této akci. Příležitost přispět na dobrou věc mají lidé až do dubna příštího roku," doplnila Burešová.