Nezisková organizace Nadace Partnerství totiž pořádá pokus o rekord v sázení stromů, do kterého se zapojují i lidé z Otnic, Dražovic nebo Studnic.

V Otnicích se do sázení zapojí asi čtrnáct členů místní organizace Českého zahrádkářského svazu. „Vysadíme na svých zahrádkách kolem dvacítky stromů. Bude to taková všehochuť, já například sázím borovici, jiní sousedé ořešák nebo vrbu, budou to stromy jehličnaté, ovocné i okrasné,“ uvedl předseda Českého zahrádkářského svazu Otnice Petr Havelka.

Dva nové stromky zasadí i lulečští skauti. Ne však přímo v Lulči, ale ve Studnicích. „Objevili jsme tuhle akci na internetu a zalíbila se nám, takže jsme se rozhodli také zapojit. Zrovna zítra máme oddílovou výpravu na faru do Studnic, tak jsme se tam s nimi dohodli, že jim vysadíme dva stromky,“ řekl za lulečské skauty Martin Vašíček.

Celkem se sázení zúčastní přes tři tisíce lidí z celé republiky. „Rekord spočívá v celkovém množství vysazených stromů a lidí zapojených do sázení v tomto konkrétním dni. Cílem akce je připomenout důležitost a význam stromů, zažít něco výjimečného a zároveň oslavit Den stromů,“ vysvětlila organizátorka rekordu Lenka Vodičková.

Všechny vysazené stromy a zúčastnění lidé se pak sečtou a jejich výsledné množství bude pelhřimovskou Agenturou Dobrý den zaneseno do České databanky rekordů. „Účastníci sázení potom obdrží e-mailem čestný certifikát o uskutečnění rekordu,“ dodala Vodičková.