DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Na návsi u kozlanského obecního úřadu se krátce před osmou hodinou srazila dvě osobní auta. „Havárie si vyžádala dvě lehká zranění, která utrpěl devětadvacetiletý a jedenatřicetiletý muž. Záchranáři oba převezli na chirurgické oddělení vyškovské nemocnice,“ informovala mluvčí krajských záchranářů Barbora Zuchová.

Za pár minut došlo k nehodě dvou autobusů u školy v Holubicích. „Do nich pak ještě narazila dvě osobní auta. Na místě zasahovali policisté, kteří nás požádali, abychom silnici uzavřeli,“ uvedla dispečerka vyškovských silničářů Libuše Zavřelová.

Nehoda se podle informací Zuchové obešla bez zranění. Provoz ovšem byl v obci na tři hodiny ochromený.

Někteří lidé spoléhající na autobusovou dopravu zase včera zřejmě dorazili pozdě do práce. Například do Orlovic vůbec nepřijel spoj v pět hodin ráno a linka jezdící v sedm hodin měla desetiminutové zpoždění. O několik desítek minut se zpozdil i jeden z ranních spojů jedoucí ze Slavkova u Brna do Vyškova.

Autobus nemohl vyjet kopec u Heršpic a čekal na sypač. Přestože byly silnice s opatrností sjízdné, a to díky chemickému ošetření, cestáři měli v terénu všechnu techniku. Mimo jiné se totiž připravovali na hrozící silné mrazy. „Naše vozidla odklízejí z cest veškerý sníh, tedy i rozbředlý. Kdyby namrzl, situace by se hodně zkomplikovala,“ uvedl dispečer Antonín Januška.

ŠÁRKA DUBSKÁ

ČTĚTE TAKÉ SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY V PRAVÉM HORNÍM ROHU