DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Dvě havarovaná auta, uvíznutý autobus a problémy se sjízdností na některých silnicích. Přesně tak to včera hlavně v dopoledních hodinách vypadalo na Vyškovsku.

Kvůli kluzkému povrchu vozovky skončil krátce po osmé hodině ráno v příkopu řidič osobního auta značky Škoda Octavia.

„Havárie se stala na dálnici D1 poblíž obce Velešovice. Motorista zřejmě prudce trhnul volantem a to se mu na zledovatělém povrchu vymstilo. Vyvázl ovšem bez zranění,“ potvrdil operační důstojník chrlické dálniční policie.

O chvíli později se stala další dopravní nehoda, a to v Nížkovicích. „Auto dostalo smyk a obrátilo se na střechu. Řidič vyvázl bez zranění,“ informovala mluvčí krajské policie Soňa Svobodová.

Nejenom policisté, ale hlavně silničáři měli včera plné ruce práce. V pohotovosti byly všechny stroje, které mají k dispozici.

„Do terénu vyjela veškerá technika. Povolali jsme i traktory s radlicí, aby stahovaly čerstvý sníh v těch místech, kde se nesmí používat sůl. Ta pak dělníci zasypali štěrkem. Sůl použili pouze na silnici první třídy,“ uvedl dispečer vyškovských silničářů Antonín Januška.

Přestože kolem poledne došlo k mírnému oteplení, ještě v odpoledních hodinách byly některé úseky, co se týká sjízdnosti, problematické. „Na Slavkovsku uvíznul autobus, potíže byly také v Nemojanech u základní školy,“ dodal Januška.

Nezastavili se ani pracovníci společnosti Vyškovské služby. „V terénu byly všechny soupravy, které máme připravené na výjezd, to znamená dvě velká auta a čtyři malá. Pracovníci sypali povrch vozovek i v noci, máme pohotovost čtyřiadvacet hodin denně,“ informoval pracovník Vyškovských služeb Jaroslav Skřivánek.

Jak ještě uvedl, největší problémy dělníci měli v Rychtářově. „Sněžilo tam opravdu hustě a my jsme museli posypávat povrch už po dvou hodinách. Za normálních okolností to stačí po čtyřech hodinách,“ řekl Skřivánek.

Ačkoliv je to prý velmi podivuhodné, moc se včera kvůli sněhové nadílce nezapotili lékaři. Alespoň ne ti na vyškovské ambulanci. „Dnes jsme kupodivu neošetřovali nikoho, kdo by uklouzl na sněhu. Ani vedlejší ambulance neřešila takový případ. Ale předpokládáme, že zítra bude situace o poznání horší kvůli hrozícímu mrazu. To teprve možná začne kalamita,“ uvedl včera lékař z ambulance vyškovské polikliniky Jaroslav Pavlík.

Toho se stejně jako oni obávají silničáři. Přestože jsou podle svých slov na zimu připravení, na některých úsecích silnic Vyškovska by řidiči přesto měli zvýšit opatrnost. K problematickým místům tam patří například silnice I/50 vedoucí ze Slavkova u Brna směrem na Holubice, Zouvalka, cesta u Nížkovic nebo také severní část okresu.