Sezonu si provozovatelé atrakce pochvalují. „Zatím máme společně se zooparkem sto sedmdesát tři tisíc návštěvníků, po tomhle víkendu předpokládám, že to zaokrouhlíme na sedmdesát pět. Proti loňsku se nám to propadlo asi o deset tisíc lidí. Můžou za to hlavně chladné Velikonoce. Rozhodně to ale není žádná katastrofa, myslím, že sezona byla velmi slušná," pochválila návštěvnost zástupkyně ředitele Vyškovského zooparku Dagmar Nepeřená.

Také provozovatel dinoparku Jiří Machálek hodnotí letošek kladně. „Řekl bych, že sezona byla poměrně pěkná, jsme pořád na stejné úrovni, návštěvnost nijak výrazně neklesá. Měli jsme příznivé ohlasy na nové modely i na změny v kině, kde si lidé kromě nového filmu užili také pohyblivou podlahu," připomněl Machálek.

Tu chválí i jedna z návštěvnic Jiřina Mastná. „Ani jsem to nevěděla, a tak jsem byla dost překvapená, ale rozhodně jsem si film užila. V dinoparku jsem byla s dětmi a řekla bych, že je to pro ně nezapomenutelný zážitek," podotkla Mastná.

Zimní pauzu vyplní provozovatelé parku přípravou novinek. „Chystáme několik nových modelů. Hlavně ovšem vyměníme ústřední scenérii, která vítá návštěvníky hned poté, co přijedou dinovláčkem dovnitř. Brachiosaurus, který tam teď stojí, se přemístí na kopeček o kousek dál, a jeho místo obsadí dva pohybliví plateosauři, samice a samec," prozradil plánované novinky Machálek.

Specialitou dinoparku je od letoška také úzká spolupráce s hvězdárnou. Ta totiž přešla pod správu zooparku a díky tomu má otevřeno denně. „Od dubna nás tak navštívilo přes sto tisíc návštěvníků, což je obrovské číslo a my z něj samozřejmě máme velkou radost. Je to dané tím, že jsme využili polohu hvězdárny v areálu dinoparku a otevřeli cestu k dennímu pozorování Slunce," vysvětlila vedoucí hvězdárny Dobromila Patáková.

Podle jejích slov je vyškovská hvězdárna jediná v republice, která má denní pozorování skutečně každý den. „I jinde sice pozorují Slunce, ale jednou za týden nebo třeba za měsíc, jsou totiž zaměření hlavně na večerní provoz. Šli jsme tak do něčeho neznámého, ale vyplatilo se nám to," neskrývala radost Patáková.

Poloha hvězdárny umožňuje velmi dobré podmínky jak pro noční, tak pro denní pozorování. „Byly samozřejmě i dny, kdy nesvítilo slunce, a tehdy byl program přímo na hvězdárně. Lidem jsme pouštěli krátká videa a předváděli přírodovědné pokusy, které měly velký úspěch. Využili jsme při tom spolupráce se studenty astrofyziky z Masarykovy univerzity. Ti totiž umí pokusy nejen předvést, ale také i vysvětlit víc do hloubky," upřesnila vedoucí hvězdárny.

Dodala, že se sezonou je velmi spokojená. „Myslím, že byla velmi úspěšná. Denní provoz nás navíc zviditelnil na celé Moravě, takže na večerní pozorování k nám jezdí třeba i zájemci z Ostravy. Na příští rok plánujeme nějaké novinky, tak doufáme, že přízeň návštěvníků vydrží," doplnila Patáková.