Podle místostarosty Romana Celého mělo zasedání klidný průběh a jeho programem bylo především zpřesnění výměr a nákladů. Ty se oproti plánovaným dvaapadesáti milionům zvýší přibližně o šest milionů korun. Vyšší náklady si vyžádají práce spojené s technologiemi i nová atraktivní skluzavka. Návrh většina zastupitelů schválila. „Do mimořádného zastupitelstva šla věc proto, že do řádného termínu zbývají tři týdny. Ty by z hlediska plánů výstavby mohly být kritické,“ vysvětlil Celý.

Se zahájením prací totiž zastupitelé počítají na podzim, aby akvapark mohl být připravený na letní sezónu. „Projektová dokumentace už je hotová. Výsledek zasedání nám uvolnil ruce, abychom mohli otevřít soutěž,“ dodal Celý.

Letos jde už o druhé navyšování rozpočtu. Investiční záměr na obnovu akvaparku se představitelé města rozhodli rozšířit před prázdninami. Důvodem bylo stáří areálu. Odborníci postupně odkrývali řadu záležitostí, které by v budoucnu mohly působit zbytečné komplikace. Stropy technologických kanálů v bazénových ochozech se už propadaly. Nevhodné by podle projektantů bylo i použití starých rozvodů a technologií desinfekce a dávkování chemikálií. „Nechceme dělat žádný polotovar, ke kterému se budeme v dalších letech vracet a opakovaně venkovní areál rozkopávat,“ komentoval situaci Celý.

Právě zásah do technologií bude důležitým a nákladným krokem. „Hygienické předpisy se neustále zpřísňují, investice tak bude směřovat i do venkovních technologií. Hovoříme o filtrech, čerpadlech, rozvodech, dávkovací automatice nebo okruzích desinfekce,“ vyjmenoval ředitel správy majetku Jaroslav Hastík.

Značnou část rozpočtu si vyžádají i nové atrakce. Včetně masážních lavic, houpacího zálivu či vodních chrličů. Ty mají do nového akvaparku přilákat návštěvníky. „Dopad z hlediska propagace a atraktivity města bude značný. Vznikne moderní nadčasový areál, který nebude desítky let vyžadovat nějaké významné investice. Dojde k zásadnímu prodloužení životnosti celého venkovního areálu,“ zhodnotil starosta Karel Jurka.

S tím souhlasí například Daniel Hruška z Bučovic. „Myslím si, že je to dobrá investice. V akvaparku jsem dlouho nebyl, ale po rekonstrukci se tam rád podívám. Věřím, že i spousta dalších lidí nejen z okresu,“ řekl.