Na návštěvníky čeká především nově opravená tobogánová věž, která se potýkala se špatnou izolací. „Došlo k zateplení válcové věže. Silně v ní prosakovala voda do zdiva, docházelo k opadávání omítky. Zejména voda, která se valila po schodech věže, uvnitř způsobovala vlhkost. Už v minulosti jsme zaizolovali část schodů a následně jsme ji nechaly několik let vysychat,“ vysvětlil ředitel Vyškovských služeb David Olejníček.

Práce na věži nakonec z kasy Vyškovských služeb, které aquapark provozují, vytáhly zhruba čtvrt milionu korun. „Opravy hradí naše společnost, nicméně doufám, že tobogánová věž vydrží minimálně patnáct až dvacet let,“ přál si Olejníček.

Vedle největší letošní investice probíhá i běžná údržba před otevřením venkovního areálu. „Probíhá běžná údržba na celém areálu, natíráme ploty, zábradlí. Naši pracovníci propleli chodníky a přístupové cesty. Ošetření se dočkal také trávník, ořezáváme stromy, keře, vysazujeme drobné dřeviny. Areál je zajímavý tím, že přirozeně přechází do Smetanových sadů,“ pokračoval ředitel.

K dalším lákadlům patří i obnovené hřiště plážového volejbalu. „Vybagrovali jsme starý písek, který byl na hřišti čtyři až pět let, a navezli jsme písek čerstvý,“ lákal Olejníček.

Dvouproudová skluzavka

I přesto, že sportovní vyžití, relaxaci a zábavu poskytuje aquapark celoročně, svoje návštěvníky si najde zejména v nadcházejících letních měsících. „Určitě do akvaparku s rodinou zajdeme. Děti samozřejmě láká tobogán nebo dětské brouzdaliště a já si hodlám hlavně odpočinout,“ prozradil svoje plány Vyškovan Tomáš Sadílek.

Vyškovské atrakci prozatím počasí moc nepřálo.

„Byli jsme připraveni otevřít jako každoročně na poslední květnový víkend, ale nemělo význam otevírat, když venku panovaly patnáctistupňové teploty. Na tento víkend to s předpovědí vypadá už lépe. Pokud se teplota vyšplhá až na předpokládaných třicet stupňů, věřím tomu, že se areál zaplní,“ řekl na závěr Olejníček.

Krytá část atrakce vznikala v letech 2000 – 2001 rekonstrukcí bývalého krytého plaveckého bazénu na aquapark. Ve své době byl třetím zařízením tohoto druhu v celé České republice a jediným aquaparkem na celé Moravě. „Jeho velkou předností je právě to, že nabízí možnost využít vodních radovánek v jakémkoliv ročním období i počasí. Sestává se tak ze dvou na sobě navzájem nezávislých areálů,“ uvedla mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Venkovní letní plavecký areál pojme až dva tisíce dvě stě návštěvníků. Nabízí třeba padesátimetrový bazén s osmidráhou a dvouproudou skluzavkou, dětské brouzdaliště, hřiště na plážový volejbal nebo dětskou skluzavku s pískovištěm.